MedyaFaresi MedyaFaresi

Dolarlar havada uçuştu!

Şanlıurfa'daki düğünde dolarlar havada uçuştu. Dolarları toplayan orkestra görevlileri ise tekrar dolar atmak isteyenlere 1 doları 1 Türk Lirası'na sattı.

Eklenme: 20 Nisan 2014 12:57 - Güncelleme: 10 Mart 2016 16:54

Şanlıurfa'nın tanınmış işadamlarından 28 yaşındaki Murat Paydaş, hayatını, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu'nun yeğeni 26 yaşındaki Azize Aksu ile birleştirdi. Düğüne; Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Devlet eski Bakanı Fikri Sağlar, Aksu ile Paydaş ailelerinin yakınlarının aralarında bulunduğu yaklaşık 500 davetli katıldı.

Düğüne katılan davetliler, piste çıkarak dans eden gelin ve damadın başına dolar atmak için birbirleriyle yarıştı. Dolarların havada uçuştuğu düğünde gelin ve damadın nikah şahitliğini ise Abdulkadir Aksu, Fikri Sağlar ve eski milletvekilleri Sabahattin Cevheri ile Faruk Bayrak yaptı.
Kıyılan nikahın ardından eski Bakan Aksu, nikah cüzdanını geline verirken, müzikler eşliğinde halay çeken davetlilerin başına da 1'er dolarlık banknotlar savruldu. Düğünde havaya atılan dolarlar, görevliler tarafından yerlerden toplanarak, isteyenlere 1 lira karşılığı verildi. Yöresel yemeklerin ikram edildiği düğünde konuşan Abdulkadir Aksu, gelin ve damada şunları söyledi:
"Burada mutluluğun formülünü anlatacağım. Mutluluğun formülü '3S’den geçer; saygı, sevgi ve sabır. Bu '3S’yi uygularsanız mutlu olursunuz. Birbirinize sevgi, saygı ve sabır göstereceksiniz. Şimdiki gençler bir şey olduğunda alevleniyorlar. Sakin böyle bir şey yapmayın birbirinize her zaman saygı gösterin."

ÖP(HK/SS) (FOTOĞRAFLI)