MedyaFaresi MedyaFaresi

Dolabında medya patronlarının seks kasetleri mi var?

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un Özel Kalem Müdürü Vahdettin Sakallı'nın valilikteki dolabında bazı medya patronlarının seks kaseti olduğu iddia edildi.

Eklenme: 13 Kasım 2013 09:22 - Güncelleme: 26 Mart 2016 07:14

Adana Valisi Coş ne demişti? VİDEO

Bu inanılmaz iddia Taraf gazesinde Sümeyra Tansel imzasıyla sürmanşetten okurlara duyruldu. 10 Kasım törenlerinde kendisini protesto eden kişiye "Gavat" diyen Coş, manşetlerden inmiyor. Hedefteki vali, bu kez de kendi özel kalem müdürü hakkında ortaya atılan inanılmaz iddiayla zor durumda.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HAKKINDA SORUŞTURMA
Gazeteci Taner Talaş, devletin istihbari birimlerinden yararlanarak kendisinin ve Adanalı gazetecilerin özel bilgilerini topladığı gerekçesiyle Valilik Özel Kalem Müdürü Vahdettin Sakallı hakkında suç duyurusunda bulundu. Geçen Haziranda yapılan suç duyurusunun ardından Adana Savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında savcılığa ifade veren Adana Akdeniz TV yöneticisi Yüksel Evsen ve gazeteci Yüksel Mert, Valilik Özel Kalem Müdürü Sakallı’nın kendilerine odasındaki dolabı göstererek "Şu dolaptaki gizli görüntüleri açıklasam yer yerinden oynar" dediğini söyledi.

TDK sözlüğünde ’gavat’ şoku! O kelimeyi arayanlar ne gördü?

SEKS KASETLERİ DOLAPTA
Evsen, savcılığa verdiği ifadede şunları anlattı: "Gazeteci Yüksel Mert’le birlikte Vali Bey’i ziyarete gitmiştik. Özel Kalem’de beklerken Vahdettin Sakallı ile sohbet ettik. Kendisi Adana’daki birçok medya mensubunun uygunsuz ve gayriahlaki görüntülerini tespit ettiğini ayrıca gayrihukuki servetlerini öğrendiğini söyledi. Odasının sağ tarafındaki etajer tarzı bir dolabı göstererek bunların orada olduğunu belirtti. ’Bu dolabı açarsam Adana’da yer yerinden oynar’ dedi. Ömer adlı bir memuru çağırarak o kişinin Adana’daki önemli kişilerin Twitter hesabını takip eden kişi olduğunu belirtti. Yazılanların anında kendisine geldiğini ayrıca MİT’in bazı konularda kendisine bilgi notu verdiğini iddia etti."

YER YERİNDEN OYNAR
Evsen, "Ben bu anlatılanları duyunca dehşete kapıldım. Vali Bey’in Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan bu kişinin üstüne vazife olmayan işlere karıştığını görünce irkildim ve bir yandan da nasıl bu bilgilere ulaşabildiğini görünce hayrete düştüm" dedi. Gazeteci Yüksel Mert de savcılığa verdiği ifadesinde Evsen’in iddialarını doğrulayarak şunları söyledi: "Vahdettin Sakallı’nın sağ tarafındaki dolabı göstererek ’şu dolaptaki gizli görüntüleri açıklasam Adana’da yer yerinden oynar’ dediğini hatırlıyorum." Evsen, savcılığa verdiği ifadesini kamuoyunda Böcek komisyonu olarak bilinen TBMM Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliği Araştırma komisyonunda da beyan ederek şunları anlattı: "(Vahdettin Sakallı), kimi medya sahiplerinin seks kasetlerinin, kimilerinin usulsüz işlerinin evrak ve kasetlerinin kendisinde olduğunu söyledi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın...