MedyaFaresi MedyaFaresi

Dizi satıldıkça Nurgül Yeşilçay kazanıyor

11 yıl önce yaptığı reyting anlaşması ile parasını ikiye katlayan ilk oyuncu olan Yeşilçay, şimdi sözleşmesindeki maddeden dolayı Paramparça dizisinin satışlarından da pay alıyor.

Eklenme: 22 Nisan 2015 22:23 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 06:48

Nurgül Yeşilçay'ın başrolünü Erkan Petekkaya'yla paylaştığı Paramparça dizisi reytinglere damga vurmaya devam ediyor. 2004 yılında Hande Ataizi'yle rol aldığı Meleklar Adası dizisinde Yeşilçay, o dönemki yapımcısı Osman Yağmurdereli'nin önerisini kabul ederek reyting üzerinden anlaşma yapmış ve parasını 2 katına yani 25 bin TL'ye çıkarmayı başarmıştı. Aynı teklifin önerildiği Hande Ataizi ise riske girmeyip sabit para üzerinden anlaşma yaptığı için reytingler çok yüksek çıktığı halde Yeşilçay'dan daha az kazanmıştı.
 
 BÖLÜM BAŞI 140 BİN TL
 
Yeşilçay, şimdi son dizisi Paramparça'nın yapım şirketiyle de masaya oturduğunda sözleşmesinde yurtdışı satışlarından pay istedi. İsteği kabul edilen oyuncunun böylece Paramparça Cannes'daki TV fuarlarında Arap ve Türki Cumhuriyetleri'nin yanı sıra Balkan ülkeleri ve GüneyAmerika'daki pek çok ülkeye satılınca kazancı katlanarak arttı.
 
Oyuncunun bölüm başına 140 bin TL aldığı gündeme gelmişti.

Paramparça’nın şeytan tüyü…

Erkan Petekkaya Nurgül'le dudak dudağa!

Nurgül Yeşilçay: Ne yapalım yollu mu olalım?

Nurgül Yeşilçay: Ben evlenmem demiyorum..