MedyaFaresi MedyaFaresi

Diriliş Albastı Beybolat tarihte kimdir? Ali Ersan Duru’nun hayatı ve merak edilenler…

Diriliş Ertuğrul'da yer alan Albastı Beybolat gerçek tarihte yer almamaktadır. Albastı Türk mitolojisindeki en tanınmış karakterlerden birisidir. Kötü yapılı bir yaratıktır ve özellikle yeni doğum yapmış kadınlara musallat olması ile bilinir.

Eklenme: 26 Aralık 2018 16:30 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 16:32

Diriliş Ertuğrul'da Albastı Beybolat'ı canlandıran Ali Ersan Duru kimdir? İşte hayatı...

Diriliş Ertuğrul dizisinin izleyenleri dizideki karakterleri merakla araştırıyor. Diriliş Ertuğrul Albastı Beybolat aslında tarihte yer almıyor, ancak Albastı Beybolat’ı canlandıran Ali Ersan Duru’nun hayatı da merak ediliyor. İşte detaylar…

ALİ ERSAN DURU KİMDİR?

19 Eylül 1984 tarihinde dünyaya gelen oyuncu an itibarıyla 34 yaşındadır. Oyuncu olmaya on sekiz yaşındayken karar vermiştir. Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı dönem içinde amatör tiyatrolarda görev alarak oyunculuk hayatına atılmıştır. Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başlamış 2008’de ise Diyalog Sanat’ta ilk oyunculuk eğitimini almıştır.

Ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katılan oyuncu üç yıllık bir tiyatro eğitimi almıştır… Başarılı oyuncu günümüze dek pek çok dizide kendisini göstermiştir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’DA ALBASTI KARAKTERİ HAKKINDA

Albastı Beybolat Bey, sadece ismi ile bile çevresindekilere korku salmış bir karakterdir. Selçuklu devletinin Emir’i Bahattin’e çalışan, Umurbeylerinin yeni beyidir. Moğollara direnen Türk beylerini öldürerek direnci kırmak, obaları hizaya getirmek ve Moğol işgalinin sürmesi için görevlendirilmiştir.

(Sözcü)

En Çok Okunan Haberler