MedyaFaresi MedyaFaresi

Dilipak: Birileri Reis'i Pelikancılar'ın karargahına götürebiliyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda 'Pelikan grubu' olarak bilinen Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’ne yaptığı ziyaretinin yankıları sürüyor.

Eklenme: 14 Ağustos 2019 20:18 - Güncelleme: 14 Ağustos 2019 19:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 Ağustos'ta kamuoyu ile fotoğrafları paylaşılan Bosphorus Global buluşması, AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Dilipak, Erdoğan'ın Pelikan grubunu ziyareti ilgili, "Birileri Reisi Pelikancıların karargahına götürebiliyor, ama koskoca bir kitle bu rezalete dur deme konusunda Reise sesini duyuramıyor nasıl oluyorsa!" ifadelerini kullandı.

“Seçimde son günlerde bir akıl Apo’nun kırmızı bültenle aranan kardeşini ekrana çıkardı” diyen Dilipak şunları yazdı:

“Bu akıl neden bu konuda direnmeye devam ediyor. AK Parti’nin bu konu ile ilgili kaybı İstanbul seçimlerinden daha büyük. Bu sessizliğe bir anlam vermek, yanlışta böylesine ısrarı anlamak kolay değil.

Zararın neresinden dönülürse orası kârdır. Birileri Reisi Pelikancıların karargahına götürebiliyor, ama koskoca bir kitle bu rezalete dur deme konusunda Reise sesini duyuramıyor nasıl oluyorsa!”