Abone Ol

Dilek Taşı'ndaki Yılmaz Abi Yılmaz Güney mi? Dilek Taşı dizisinin senaristi açıkladı

Kanal D'nin yeni dönem dizisi Dilek Taşı reytingleri alt üst etmeye devam ediyor. Nostaljik öğeler taşıyan dizi çok sevilirken, diziye yer alan 'Yılmaz Abi' karakterinin Yılmaz Güney olabileceği büyük yankı uyandırmıştı. Dizinin senaristi Can Sinan ise söz konusu olaya açıklık getirdi.

Dilek Taşı'ndaki Yılmaz Abi Yılmaz Güney mi? Dilek Taşı dizisinin senaristi açıkladı

Kanal D'nin yeni dönem dizisi Dilek Taşı henüz birkaç bölümdür ekranda olmasına rağmen büyük beğeni topluyor.

Hem senaryosu hem de oyuncu kadrosuyla enfes bir performans sergileyen Dilek Taşı pek çok açıdan gündem olurken bunlardan en bilineni ise dizideki Yılmaz Abi karakteriydi.

Dizideki Mustafa karakterinin hapishane arkadaşı olarak karşımıza çıkan Yılmaz Abi karakterinin oyuncu ve yönetmen Yılmaz Güney olabileceği sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Söz konusu duruma diziden haftalardır herhangi bir açıklama gelmezken, dizinin senaristi Can Sinan'ın Sina Koloğlu ile yaptığı röportajda bu konuya değinilmiş.

Dilek Taşı senaristi Can Sinan, "Yılmaz Abi" karakteri hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Yılmaz Güney, o yıllarda, bizim hayal ürünü olarak kurduğumuz cezaevine çok benzer bir yerde mahkummuş. Yine o dönemde yaşayan insanların anlattıklarına ve yazılanlara göre tutuklularla da yakından ilgilenirmiş.'

"Derdi, sıkıntısı olan birçok mahkûm, ondan yardım istermiş. Dönemi araştırırken buna benzer birçok şey okuduk."

"O yüzden Mustafa kızına kavuşmak için canla başla uğraşırken ona yardımcı olması için Yılmaz karakterini kullandık."