MedyaFaresi MedyaFaresi

Diktatör Tayyip sloganı atan 7 TKP’liye beraat

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde İzmir’de yaptıkları basın açıklaması sırasında attıkları sloganlar nedeniyle ‘Erdoğan’a hakaret’ davası açılan yedi Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi hakkında beraat kararı çıktı.

Eklenme: 24 Haziran 2015 15:44 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 08:46

‘Kamu görevlisine hakaret’

30 Mart yerel seçimleri öncesinde İzmir Torbalı’da soL gazetesi sattıkları sırada saldırıya uğrayan TKP üyeleri, saldırının ardından bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması esnasında atılan “Diktatör Tayyip”, “Hırsız var”,“Hırsız Binali şehrimizden defol” sloganları nedeniyle ‘kamu görevlisine hakaret’, ‘kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme ve katılma’ suçlarıyla yedi kişiye dava açıldı.

Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Binali Yıldırım ve dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ın mağdur olduğu davada yargılanan Ali Kemal Akgül, Ömer Bulut Yıldırım, Kerim Arslan, Erkan Altuner, Balkız Özsaygı, Murat Acar ve Ozan İncedere,‘Erdoğan’a hakaret’ suçundan beraat etti.

Yıldırım’ın şikayeti düşürüldü

Yerel seçimlerde aday olduğu için Ulaştırma Bakanı görevinden istifa eden Binali Yıldırım’ın kamu görevlisi olarak kabul edilemeyeceğine karar veren mahkeme, Yıldırım’ın açtığı davanın düşmesine karar verdi.