MedyaFaresi MedyaFaresi

Digiturk Beşiktaş TV'yle yollarını neden ayırdı? İşte perde arkası!!!

Digiturk 79 nolu kanaldan yayın yapmakta olan BJK TV, 18 Temmuz itibari ile platformdan çıkarıldı. Digiturk, Beşiktaş TV ile yollarınının neden ayrıldığını bir basın açıklaması ile duyurdu.

Eklenme: 20 Temmuz 2007 13:48 - Güncelleme: 04 Mart 2016 03:46
Digiturk, Beşiktaş TV ile yollarınının neden ayrıldığını bir basın açıklaması ile duyurdu.
 
KAMUOYUNA DUYURU
Digiturk 79 nolu kanaldan yayın yapmakta olan BJK TV, 18 Temmuz itibari ile platformumuzdan çıkarılmıştır. Yayın hayatına Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün bünyesindeki bir televizyon kanalı olarak başlayan BJK TV, Beşiktaş camiası ve taraftarına jest amacıyla Digiturk'e hiçbir ücret talep edilmeden dahil edilmiştir. 
Kanalların belli bir ücret karşılığında yer alabildiği Digiturk'te ücret ödemeden yer alan BJK TV, daha sonra Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün bünyesinden çıkmış ve bir medya grubunun bünyesine katılmıştır.
BJK TV'nin kulüp televizyonu kimliğinden çıkıp medya grubu kanalı olmasına rağmen, Digiturk jestinden geri adım atmamış ve üyesi olan Beşiktaşlıların BJK TV'yi izleyebilmesi için fedakarlıkta bulunmuştur.
Ancak dün gelinen noktada BJK TV'nin Digiturk'ten çıkartılması zorunlu ve kaçınılamaz bir hal almıştır. Beşiktaş'ın oynadığı hazırlık maçı başka bir Dijital Yayın Platformunun çıkarları gözetilerek, BJK TV'den "ŞİFRELİ" yayınlanmıştır.
Digiturk'ün ticari haklarını bir yana bırakarak bugüne kadar en ufak bir ücret almadığı BJK TV'nin, sahibi olduğu medya grubu tarafından çıkarlarına alet edilmesi ve bunun Digiturk üzerinden yapılması nedeniyle, BJK TV'nin Digiturk'ten çıkartıldığını Beşiktaş camiası ve Digiturk üyelerine üzülerek duyururuz.