MedyaFaresi MedyaFaresi

Diego Ribas'tan TFF'ye şok başvuru!

Trabzon'da yaşadığı şok saldırı ile sarsılan Fenerbahçe'ye bir şok da yıldız futbolcusu Diego Ribas'tan geldi.

Eklenme: 10 Nisan 2015 19:07 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 15:24

Sarı lacivertlilerin büyük umutlarla transfer ettiği ancak bekleneni veremeyen Brezilyalı yıldızın iki aylık alacağının gecikmesinden dolayı Türkiye FutbolFederasyonu'na başvurduğu ortaya çıktı.

Brezilyalı futbolcunun, avukatı aracılığı ile yaklaşık 700 bin Euro'luk gecikmiş alacağı konusunda TFF'ye yaptığı şikayetin yönetimin keyfini kaçırdığı öğrenildi.

KULÜBÜNE İHTARNAME GÖNDERDİ
Diego Ribas'ın iki aylık alacağının gecikmesinden dolayı yasal yollara başvurması sarı-lacivertlilerde şok etkisi yaparken Brezilyalı oyuncunun Trabzon'daki olayın üzerine böyle bir girişimde bulunması büyük tepkilere neden oldu. 

YÖNETİM VE TEKNİK KADRO TEPKİ GÖSTERDİ
Camianın Trabzon'daki çirkin saldırının şokunu üzerine atmaya çalıştığı bir ortamda bazı oyuncuları alacaklarının 3-4 ay geriden gitmesine karşılık bekleneni veremeyen Diego Ribas'ın 2 aylık gecikmeden dolayı kulübe ihtarname çekmesinin yönetim ve teknik kadro tarafından büyük bir tepkiyle karşılandığı iddia edildi.

PARASINI ALAMAZSA FIFA'YA GİDECEK
Alacaklarından dolayı kulübe ihtarname çeken ve TFF'ye de konuyla ilgili yazı yazan Ribas'ın aksi halde FIFA'ya başvuracağı öğrenildi. Ribas'ın yabancı futbolcu olmasından dolayı ihtilafı konusunda yetkili makamın FIFA olmasından dolayı Brezilyalı oyuncunun bu kurum üzerinden yasal işlemlerini yürüteceği ifade edildi. (sporx)