MedyaFaresi MedyaFaresi

Diana Ramazowa en son kimlerle görüştü?

Sultanahmet saldırısını gerçekleştiren kadın canlı bombanın "El Kâide" ve "IŞİD" terör örgütleriyle bağlantılarının araştırıldığı öğrenildi.

Eklenme: 08 Ocak 2015 17:12 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 06:30

Güvenlik birimleri 1 polisin şehit olduğu 2 polisin de yaralandığı canlı bomba saldırısını aydınlatmak için soruşturmasını sürdürüyor. İlk olarak, saldırıyı gerçekletiren kadının kimliğiyle ilgili bilgiler ortaya çıkarıldı. Kadının adının Diana Ramazowa olduğu belirlendi. 

TÜRKİYE 'DE 7 AYDIR BU EYLEM İÇİN Mİ BEKLİYORDU ? 
Ramazowa'nın Dağıstanlı olduğu geçtiğimiz Haziran ayında da Türkiye'ye turist olarak girdiği belirlendi. Bu tespit akıllara saldırının çok önceden planlanmış olabileceği ihtimalini getirdi. Ramazowa'nın bu eylem için mi ülkeye girdiği, bunun için mi 7 aydır Türkiye'de beklediği polisin yanıtını aradığı sorulardan biri.

Kadın bombacının kimliği belli oldu!

SALDIRI GÜNÜ GÖRÜŞTÜGÜ KİŞİLERDE "EL-KAİDE IŞİD" ŞÜPHESİ

Öte yandan saldırının perde arkasıyla ilgili olarak polisin elindeki en önemli malzeme canlı bomba kadından geriye kalan ve olay yerinde bulunan cep telefonu. Kadına ve arkadaşlarına ait görüntü ve fotoğrafların da bulunduğu cep telefonundan yapılan görüşme kayıtları polisin dikkatini yönelttiği en önemli bölüm. Buna göre canlı bomba Riana Ramazowa saldırıyı gerçekleştirdiği gün bazı kişilerle bu telefondan görüştü. İşte bu görüşmelerin "El Kaide - IŞİD" terör örgütleriyle bağlantılı olduklarından şüphenilen kişilerle yapıldığı üzerinde duruluyor. 

SULTANAHMET'E DAHA ÖNCE DE GELİP FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Didik didik incelenen cep telefonunda kadının daha önce Sultanahmet'e gelip burada çektirdiği fotoğrafların da olduğu öğrenildi. Halen Adli Tıp Kurumu morgunda bekletilen ceset üzerindeki inceleme de tamamlandı. Bu incelemede kadının hamile olduğu belirlendi. (dha)

KADIN BOMBACININ POLİSE SALDIRI ANI KAMERADA- VİDEO

İŞTE ŞEHİT POLİS KENAN KUMAŞ

SULTANAHMET BOMBACISI KARADUL MU?