MedyaFaresi MedyaFaresi

Devlet Bahçeli: ''Türk milletinin en büyük düşmanı AKP'dir!''

CANLI YAYIN- MHP 9. Olağan Büyük Kurultay'ı olaylı başladı. İstanbul teşkilatı salona girerken arbede yaşandı. Genel Başkan Bahçeli yine sert konuştu.

Eklenme: 08 Kasım 2009 10:46 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 08:44

MHP'nin 9. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda olaylı başladı. MHP İstanbul İl Örgütü kurultaya kalabalık gelince, Devlet Bahçeli'ye muhalif gruptan sanılarak, şişe yağmuruna tutuldu. Salonu dolduran partililerin bu saldırısı salonda olayların çıkmasına neden oldu. Yanlış anlaşılmaya Divan Kurulu noktayı koydu. Gelen kalabalık grup için "Hoş geldiniz İstanbul İl Örgütü" anonsu yaptırınca gerginlik yaratan MHP'lilerin saldırıları durdu ve İstanbul İl Örgütü uzun süre alkışlandı.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından notlar:

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Başbakan'ın PKK açılımı gazilerimizi üzdü, milletimizi utandırdı.

- Gün birleşme, bütünleşme günüdür.

- Bugün karşımıza çıkan tehlikeleri sadece günümüz şartlarıyla yorumlamamalıyız. Bugün neye maruz kalıyorsak bunun başlangıcı Anadolu'nun fethine kadar gidiyor. Geçmişte derinlerdedir. Türklüğe karşı kin ve nefretyeniden hayata geçti.

- Açılım denilenin tamamı yıkım anlaşması Serv'in ve Lozan'ın devamıdır. Tarih yargılanmaktadır, millet yargılanmaktadır, islam, kürtçe, şahadet yargılanmaktadır. Bizden görünüp bizden olmayanlar bunu yapıyor. İşbirlikçiler içimizdedir. Ancak yanıldıklarını er yada geç anlayacaklardır.

- Vatan sahipsiz değil, devlet öksüz değildir. Çare bitmedi, çere sizsiniz. Yapacak bitmedi yapacak sizsiniz.

- Milletleşme tamamlanmış değil devam eden bir süreçtir. Millet olma hali toplumun sosyal kültürel ekonomik bağın doğal uzlaşma alanıdır. MHP'nin millet anlayıcı öteleyici ve uzaklaştırıcı değil. Bizim hiçbir zaman hiç kimsenin kökeni ve mezhebini öne çıkaran, engelleyen yasaklayan bir zihniyetle yakınlaşmamız olamaz. Etnik köken dil ve din farklılıklarına bakılmamıştır. Partimiz ülkemizde yaşayan vatandaşları Türk milleti kavramı ile tanımlamaktadır. Ne yazık ki Başbakan bunu kaşımaktadır. Etnik kimliklerin kaşınması kaçınılmaz olarak kimlik tanımını doğuracaktır.

- Başbakan'ın yaptığı küresel taşeronluktur. Başka kentlerde yazılmış kan gözyaşı ve zulüme neden olan yazın teşrifatçısıdır. Oynanan oyunlara ve vahşete bakmanız yeterli olacaktır

Etiketler : bahçeli, mhp, kongre