MedyaFaresi MedyaFaresi

Devlet Bahçeli: Ruh sağlığı yasasına ihtiyaç var

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ruh sağlığı yasasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Gelişmiş ülkelerde söz konusu yasa vardır ve yürürlüktedir." dedi.

Eklenme: 08 Ocak 2019 11:00 - Güncelleme: 08 Ocak 2019 11:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vatandaşların maddiyatın yanı sıra ruhsal olarak zorluk çektiğini ifade ederek, "Ruh sağlığı yasasına ihtiyaç duyulduğunu düşünüyoruz. Bu alanda boşluk hakimdir" dedi.

Bahçeli devamında, "Ruh sağlığı yasasının bu yıl içinde TBMM'den çıkarılmasını temenni ediyorum. Konuyla ilgili kanun teklifi hazırlayan Deniz Depboylu hanımefendiyi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Türkiye'nin basın özgürlüğü konusunda kara listeye girmesi için ince bir çalışma var.

"Kalemini kalaşnikof gibi kullananların, gazete köşelerini saatli bombaya çevirenlerin özgürlük tantanasına inanan varsa buyursun inansın ama biz bunlara inanmayacağız. Türk milelti de bunlara kanmayacak.

"Özgürlük demek husumete onay vermek anlamına gelmeyecektir.

"Özgürlük tıpki demokrasi gibi ibrilerinin tekeline girdi.

"Bunları tanıyor, emellerini biliyoruz. Bunların iç ve dış temsilcilerini dişlerimizi sıkarak izliyoruz. Yıllarca üniversitelerde eğitimlerini tamamlamaya çalışan ülkücüleri eli kanlı caniler gibi göstermeye çalışan özgürlük şarlatanlarını ne unuttuk ne de affettik. Bize onursuz özgürlük dersi verenlerin, tehditkâr bir seda ile kurum ve hatırlatma yapanların, kızarmayan yüzleriyle kuyumuzu kazmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bunların maskesini indirmeye ant içeceğiz:

Günümüzün karmaşıklaşan hayat şartlarında vatandaşlarımızın maddiyatın yanında ruhsal olarak da zorluk çektiğini görüyoruz. 

"Ruh sağlığı yasasına ihtiyaç duyulduğunu düşünüyoruz. Bu alanda boşluk hakimdir. Ruh sağlığı yasasının bu yıl içinde TBMM'den çıkarılmasını temenni ediyorum. Konuyla ilgili kanun teklifi hazırlayan Deniz Depboylu hanımefendiyi tebrik ediyorum.

"2019'a girdiğimiz andan itibaren bu cephede değişen pek bir şey yoktur. Toplumsal huzurumuzu boğazlamak için tezgâh kurulmaktadır. 31 Aralık gecesi Taksim'deki yılbaşı kutlamalarında Suriyeli sığınmacı olduğu söylenen kişilerin Suriye bayrağı açması.... provokasyon olduğunu düşünüyoruz... milletimizin sinir uçlarıyla oynanmaktadır.

"Toplumsal uyum ve düzenin mukavemetini kırmaya çalışıyorlar.