MedyaFaresi MedyaFaresi

Dev dalgalar 2 turisti yuttu!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tatil yapan iki Alman turist, dün dev dalgalara rağmen girdikleri denizde kayboldu. Arama kurtarma çalışmaları sonucu turistlerden birinin cesedi denizde 150 metre açıkta Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bulunurken, kaybolan diğer turisti arama çalışmaları ise denizden...

Eklenme: 10 Kasım 2014 19:06 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 20:02

EŞİ FOTOĞRAFINI ÇEKERKEN...
 
Edinilen bilgiye göre, Manavgat Gündoğdu Mahallesi sahilinde bulunan bir otelde eşiyle birlikte tatilini geçirmekte olan 70 yaşındaki Alman Lothar Blumel dün saat 15.45 sıralarında eşiyle birlikte denize girdi. Fazla açılmayan ve sadece beline kadar denizin içinde olan Blumel, eşi tarafından fotoğrafı çekildiği sırada dev bir dalganın arasında kayboldu.
 
KIZ ARKADAŞIYLA BİRLİKTE DENİZE GİRDİ
 
Aynı saatlerde yaklaşık 1 kilometre mesafede bulunan bir başka otelin sahilinde ise kız arkadaşıyla birlikte denize giren 31 yaşındaki Alman turist Renner Axel de dev dalgalar arasında bir anda kayboldu. Kız arkadaşı ise kendini dalgalardan kurtararak sahile ulaşmayı başardı.
 
ÇALIŞMALARI ENGELLEDİ
 
 İki Alman turistin denizde kaybolmasının ardından Gündoğdu sahilinde Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından helikopterle havadan, botla deniz yüzeyinden arama çalışmaları sürdürülürken, çalışmalarda Belek’te konuşlanan ve kısa adı İYAK olan İnsani Arama Kurtarma ekibi ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü su altı ekibi de yer aldı.Denizin dalgalı ve görüş mesafesinin çok düşük olması nedeniyle dün arama çalışmalarından sonuç alınamadı.
 
TURİSTLERDEN BİRİNİN CESEDİ BULUNDU
 
Sabah erken saatlerde yeniden başlayan arama çalışmaları sonucu denizde kaybolan 70 yaşındaki Lothar Blumel’in cesedi denizin 150 metre açığında Sahil Güvenlik botu tarafından bulundu. Kurtarma ekipleri tarafından denizden çıkarılarak Manavgat Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Lothar Blumel’in cesedi otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.Kaybolan diğer Alman turisti arama çalışmaları ise devam ediyor.
  
UYARILARI HİÇE SAYDILAR
 
Öte yandan, Gündoğdu sahilinde denize girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu belirten cankurtaran kuleleri ve deniz içerisinde bulunan duba ve iskelelerdeki "kırmızı bayrak"ları önemsemeyen bazı turistler, kendilerine yapılan uyarıları dikkate almayarak yüzmeye devam ettiler.