MedyaFaresi MedyaFaresi

Destici: Erdoğan ayıp ediyor

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV'de Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine yönelik "Halkımızın bilmesi lazım, çok ağır bir itham. Her görüşmemizde bu konuyu dile getirdik" dedi

Eklenme: 17 Temmuz 2014 21:56 - Güncelleme: 19 Aralık 2015 14:20

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. 

Destici, Başbakan Erdoğan'ın bugün Tekirdağ mitinginde söylediği "Muhsin Yazıcıoğlu'nun mirasını taşıyan parti gitmiş şimdi bu adayı destekleyeceğini açıklamış. Bu nasıl bir karnı genişliktir" sözlerine yanıt verdi. 

Destici, "Ben öncelikle sayın Başbakan'a yakıştıramadığımı söylemek istiyorum. Özellikle bu mübarek ayda bu uslübu yakıştıramıyorum. Aynı uslüpla cevap vermeyeceğim. Biz bu uslübu kullanmadık, kullanmayacağız. Birincisi Başbakan "Bu nasıl bir karnı genişliktir" diyor. Sonra da "yüzümüze söylemiyorlar" diyor. Her görüşmemizde, bütün detaylarıyla anlattık. Sürecin aydınlatılması gerektiğini ilettik. Halkımızın bilmesi lazım. Çok ağır bir itham, her görüşmemizde bu konuyu dile getirdik" diye konuştu.

Mustafa Destici'nin açıklamalarından satır başları:

Meclis'te koltuğu olmayan partiler de cumhurbaşkanı adayı gösterilmeliydi. Analiz yaptık, bizden çıkan sonuç cumhurbaşkanının tarafsız olması, herkesi kucaklamasıydı. Destekleyeceğimiz adayon milliyetçi, maneviyatçı, demokrat bir kişi olmasını istedik. Tek bayrak, tek millet tek dil diyecek bir adayı desteklemek istedik. 

Biz nasıl saygı duyuyorsak, herkesin de bizim tercihimize saygı duyması gerekiyor. 

"AK PARTİ'DEN KATILMA TEKLİFİ BİRKAÇ DEFA YAPILDI"

Büyük Birlik Partisi'ne AK Parti'ye katılma teklifi birkaç defa yapıldı. BBP partisi bir siyasi harekettir. 

"BİZ CEPHELEŞMENİN KARŞISINDAYIZ"

Ekmeleddin Bey bize geldiğinde kendisine bekletilerimizi anlattık. Biz ne bir cephede ne de başka bir cephenin karşısında değiliz. Biz bu cepheleşmenin karşısındayız. Herhangi bir partiye oy vermeyeceğiz. Ekmeleddin Beyi destekleyeceğiz.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN SÖZLERİ

Ben öncelikle sayın Başbakan'a yakıştıramadığımı söylemek istiyorum. Özellikle bu mübarek ayda bu uslübu yakıştıramıyorum. Aynı üslupla cevap vermeyeceğim. Biz bu uslübü kullanmadık, kullanmayacağız. 1. Başbakan "Bu nasıl bir karnı genişliktir" diyor. Sonra da "yüzümüze söylemiyorlar" diyor. Her görüşmemizde, bütün detaylarıyla anlattık. Sürecin aydınlatılması gerektiğini ilettik. Halkımızın bilmesi lazım. Çok ağır bir itham, her görüşmemizde bu konuyu dile getirdik. 

"SEÇİM DÖNEMLERİNDE MUHSİN YAZICIOĞLU ÜZERİNDEN BİZE VURULUYOR"

Bunu yerel seçimlerde de yaptık. İddialı olduğumuz yerlerde düşman muamelesi gördük. Keçiören'deki mitingde "BBP diye bir parti çıkmış" dedi. Bugün de "Zaten bitmişlerdi" diyor. 
Doğru bulmuyorum. Seçim dönemlerinde Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden bize vuruluyor. 

Parti seçime katılıyor gibi, İhsanoğlu'na aktif biçimde destek vereceğiz.  

YALÇIN TOPÇU'NUN İSTİFASI

Yalçın Topçu'nun istifası kendi tercihidir.  

ERDOĞAN'IN O SÖZLERİ İÇİN