MedyaFaresi MedyaFaresi

Deniz Baykal: Hedefe ulaştıklarında yanlarında olacağım

Bayram namazı çıkışında konuşan CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, 'adalet yürüyüşü'ne değindi. Baykal, "Arkadaşlarımı kutluyorum. Hedefe ulaştıklarında yanlarında olacağım" dedi.

Eklenme: 25 Haziran 2017 10:58 - Güncelleme: 25 Haziran 2017 11:00

Bayram namazını memleketi Antalya'da kılan CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, gündemi değerlendirdi. Adalet yürüyüşü hakkında konuşan Baykal, "Arkadaşlarımı kutluyorum. Hedefe ulaştıklarında yanlarında olacağım" dedi.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bayram namazını dedesinin geçmişte imamlık yaptığı Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı. Bayram namazından yarım saat önce camiye gelen Baykal, cemaatle tek tek bayramlaştı. Baykal, cami çıkışında gündeme ilişkin konuştu.

"KENDİMİZİ SORGULAYACAĞIZ"

Tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ettiğini söyleyen Baykal, bir yandan bayramın mutluluğunu, sevincini, dayanışmasını yaşarken bir yandan da bayram vesilesiyle herkesin kendisini sorgulaması gerektiğini ifade etti. Sorgulamayı zorunlu kılan bir dönemden geçildiğini de belirten Baykal, "Müslüman camiası olarak herhalde kendimizi sorgulayacağız. Bu bayramı öyle bir sorgulamanın vesilesi haline getirirsek görevimizi yapmış oluruz. İslamiyet iyi insan olmanın çıkış noktasıdır. Her birimiz iyi insan olma sorumluluğumuzu unutmayacağız" dedi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ YORUMU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde yapılan 'adalet yürüyüşü'ne değinen Baykal şunları söyledi;

"Bu yürüyüş o nedenle ilgi çekti. Bu yürüyüşü sadece yürüyen insanların eylemi gibi anlarsak yanlış yaparız. Bu yürüyüş hak ve adalet isteyen, acıları sonlandırmak isteyen büyük bir çoğunluğun yürüyüşüdür. Bu sıcakta güç şartlar içinde günlerdir yürüyen bu insanlara saygı göstermek gerekiyor. Arkadaşlarımı kutluyorum. Hedefe ulaştıklarında yanlarında olacağım"