MedyaFaresi MedyaFaresi

Demirören'den TFF'deki istifalar için ilk yorum!

NJK Başkanı Yıldırım Demirören, Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan'ın şok istifalarına ne dedi?

Eklenme: 31 Ocak 2012 20:54 - Güncelleme: 01 Aralık 2015 00:54

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1.Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2.Başkanvekili Lutfi Arıboğan’ın şok istifalarından sonra sıcağı sıcağına DHA’nın sorularını yanıtladı.

"Aydınlar, bizim ’güven tazeleyin’ önerimize, kendi istifa ederek yanıt verdi" dediği yorumunda şunları söyledi; "Sanıyorum Aydınlar, biz kendisine Kulüpler Birliği olarak ’Güven tazeleyin’ dememizin ardından tek başına istifa kararı alarak, ’Sizin dediğinizle olmaz, ben kendim giderim’ demek istedi." Demirören, ilk etapta aklına bunun geldiğini ve bunun dışında başka bir şey düşünemediğini, şimdi işlerinin daha zor bir döneme çekildiğini ve 27 Şubat tarihine kadar yeni gelişmelerin de yaşanabileceğini sözlerine ekledi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan’ın Futbol Federasyonu’ndaki görevlerinden istifa etmelerini DHA’ya yorumladı.

Sadri Şener, şunları söyledi;

"Hoş ve şık ve bir ortam olmadı. İyi bir süreçten de geçtiğimizi söyleyemem. Şenes Erzik’in başkanlığı olmaz. Çünkü yaşı bir hayli ilerledi. Benim başkanlığı almam da söz konusu değil. En iyisi tekrar Aydınlar’ı ikna etmek. Sayın Aydınlar’ı sürekli arıyorum ancak hala ulaşamadım. Dolayısıyla yarın daha sağlıklı bir açıklama yapabilirim. 27 Şubat’a kadar 2 Avrupa Kupası maçı oynayacağız. Şartlar nasıl geçilecek meçhul. Düne kadar konuştuğum Aydınlar’da hiçbir sıkıntı yoktu. Birden bire ne değişti, yakın zamanda açıklığa kavuşacaktır."

Kardemir Karabükspor Başkanı Nevzat Şahin:

Kardemir Karabükspor Başkanı Nevzat Şahin, Türkiye Futbol Federasyonu’nda yaşanan istifa depreminin Türk futbolunu kaosa sürükleyeceğini söyledi.

Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan’ın görevlerinden istifa etmelerini üzüntüyle karşıladıklarını belirten Şahin, "Devam etmeleri konusunda kendilerine destek verdik. Bence iyi olmadı. Bu yıl futbolda kaos bitmeyecek. Türk futbolunda bu kaos devam edecek gibi görünüyor. İnşallah takımlar bu karardan zarar görmeden çıkar" dedi.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı:

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan’ın Futbol Federasyonu’ndaki görevlerinden istifa etmeleri nedeniyle şaşkınlık içerisinde olduklarını ifade etti. Yazıcı, ne olacağını merakla beklediklerini söyledi.

Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz:

SAMSUNSPOR Başkanı Kazım Yılmaz, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın istifasını üzüntü ile karşıladıklarını söyledi.
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın istifası Türk futbolunda şok yarattı. Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz, kulüp olarak Mehmet Ali Aydınlar’ın arkasında olduklarını belirterek, "Neden böyle bir karar aldı anlamış değiliz. Üzüntü ve hayretle karşılıyoruz. Türk futbolu nereye gidiyor bilemiyoruz. Şimdi seçim olacak. Umarım en kısa sürede sorunlar çözülür ve Türk futbolu bu kaos ortamından kurtulur" dedi.

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal:

Eskişehirspor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Halil Ünal, Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan’ın Futbol Federasyonu’ndaki görevlerinden istifa etmeleriyle ilgili olarak açıklama yaptı.

İstifaları yeni öğrendiğini söyleyen Ünal, "Dün yapılan görüşmelerin ardından başkan ve ekibi görevine devam kararı aldıklarını açıklamıştı. Bugün ani bir istifa kararı alındı. Bu konuyu değerlendiriyoruz. Yapacağımız görüşmeler sonucunda detaylı bir açıklamada bulunuruz" dedi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav:

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, TFF’deki istifaların ardından DHA’ya yaptığı açıklamada, "Çok üzüldüm. Yeri ve zamanı değildi. Mehmet Ali Aydınlar’ı bu hale getirenler şimdi cevap versinler. Türk spor tarihindeki bu sorumluluklarını, herhalde anlarlar" dedi.

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva:

Ankaragücü Kulübü Başkanı Sami Altınyuva, TFF’deki istifaların ardından DHA’ya yaptığı açıklamada, "Sayın Aydınlar, bana göre bugüne kadar elinden gelenin en iyisini yaptı. Bizimle yakından ilgilenen bir insandı ancak, geldiği süreçten bu tarafa şike olayları yüzünden yapmak istediklerinin hiç birini yapamadı, bence istifa etmemeliydi, ama sayın başkanın aldığı karara saygı duyuyorum" dedi.

Dha