MedyaFaresi MedyaFaresi

Demirören Medya Grubu'nda Tankut Karahan ile yollar ayrıldı

Aydın Doğan’ın gazete ve televizyonlarını satın alarak büyük bir medya imparatorluğuna dönüşen Demirören Grubu’nda sular durulmuyor. Demirören Grubu’nun 3 ay önce Reklam Grup Başkanı olarak atadığı isimle yollar ayrıldı.

Eklenme: 28 Eylül 2018 23:33 - Güncelleme: 28 Eylül 2018 23:41

Yeniden yapılanma ve son olarak dolar fiyatlarındaki artışa bağlı olarak gelen küçülme kararı sonrası ayrılıklar bugün de devam ediyor.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; geride bıraktığımız haziran ayında Demirören Medya Grubu Reklam Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanan Tankut Karahan ile yollar ayrıldı.

Karahan daha önce Doğan TV Holding bünyesinde Reklam Grup Başkanı olarak görev yapıyordu.

Tecrübeli yönetici, Hürriyet, Milliyet, Vatan, Posta, Fanatik, Euro D, televizyon ve radyo şirketleri ile dijital iştiraklerin reklam satışından ve reklam kadrolarından sorumlu en üst düzey isimdi.

TANKUT KARAHAN KİMDİR?

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamasının ardından kariyerine Unilever Türkiye pazarlama departmanında adım atan Karahan, 1993 yılında geçtiği Inchcape Retrans bünyesinde iş geliştirme müdürlüğü ve lojistik koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

1995 yılında Nestle, R.J Reynolds ve Gillette’ten sorumlu müşteri direktörü olarak çalışmaya başladığı Pars/McCann Erickson’a 2001 yılında genel müdür olan Karahan, 2005 yılında ajansın çatı grubu olan McCann Worldgroup İstanbul’a CEO olarak atandı. Karahan, 2008 yılında ajans bünyesi içinde digitalmccann’i kurdu.

2012 yılının başında gittiği Kanada’da MacLaren McCann’de kısa süre içerisinde genel müdür olarak atanan Karahan, ardından CARAT Kanada Başkanı oldu. Karahan, yeni görevinden önce Doğan TV Holding’de reklam grup başkanı olarak görev almaktaydı.