MedyaFaresi MedyaFaresi

Defne Samyeli: Şükrettim ama sevinemedim

Defne Samyeli, ailesiyle birlikte dün gece İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısından kıl payı kurtulduğunu açıkladı.

Eklenme: 29 Haziran 2016 10:03 - Güncelleme: 29 Haziran 2016 11:47

Dün gece İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar Terminali'nin giriş kapısı ve otoparkta meydana gelen üç ayrı patlamada 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi yaralandı. Sunucu Defne Samyeli, patlamadan son anda kurtulduğunu anlatarak, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Dün ailem ve ben saldırıdan kılpayı kurtulduk. Şükretmekle birlikte, sevinemedim- havaalanında hayatını yitiren insanlarımız ve şehit polislerimiz için, ülkemizin içinde olduğu bu durum için sabaha kadar gözyaşı döktük. Hele o kahraman polisler... Onlar olmasaydı çok daha büyük bir kayıp yaşanacaktı. Bu sabah mecburen yine havaalanındayız. Dünkü elim olayın izleri tamamen silinmiş. Havaalanındaki görevliler, dün bazı arkadaşlarını kaybetmiş olmalarına, sabaha kadar üst düzey görevli karşılamak için burada bulunmalarına rağmen soğukkanlı bir şekilde görevlerini yapıyorlar. Her şey belli bir düzen, insanlar sorumlu bir yas havası içinde. Bense arada yine gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Milletçe en iyi bildiğimiz şeylerden biri bu sanırım, yaralarımızı sarmak. Allah hepimize güç, hayatımı kaybedenlere rahmet, sevenlerine sabır versin.”