MedyaFaresi MedyaFaresi

Davutoğlu'ndan AKP'ye maocu ortak tepkisi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP iktidarının ekonomi politikalarını eleştirdi. Davutoğlu, "Maocu ortaklarınızdan mı alıyorsunuz bu fikirleri? Bu mu sizin milliliğiniz?" dedi.

Eklenme: 10 Haziran 2020 13:51 - Güncelleme: 10 Haziran 2020 13:54

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. Davutoğlu, "Daha borçlu bir ülkeyi, daha düşük bir büyümeyi, daha fazla işsizliği, daha sağlıksız bir finans sistemini mi layık görüyorsunuz bu millete? Çin modeli mi sizin “milli ekonomi” den anladığınız? Maocu ortaklarınızdan mı alıyorsunuz bu fikirleri? Bu mu sizin milliliğiniz?" dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. 

Davutoğlu, “Ulusal ve uluslararası tüm normlara teamüllere aykırı politikalar nedeniyle bankacılık sistemi bugüne kadar düşünülmesi dahi zor olan uygulamalara girişiyor. ‘Kredi ver de nasıl verirsen ver’ kafasıyla sisteme empoze edilen akıl dışı politikalar, bazı bankaları yabancı para mevduatlarda minimum miktar ve vade uygulamasına zorluyor.

Ülkenin yıllardır en büyük sorunu olan tasarruf yetersizliğini, liyakatsiz bir kadro ile ele aldığınız günübirlik kararlarla daha da derinleştiriyorsunuz. Nedir size bütün ekonomik sorunların krediyle çözülebileceğini düşündüren?

Milleti daha fazla borçlandırarak nereye gideceksiniz? Corona tahvili üzerinden hibe olarak millete verin dediğimiz kaynakları şimdi millete kredi olarak verip milleti borçlandırarak örtülü bir tefecilik rolüne mi soyunuyorsunuz?” değerlendirmesinde bulundu.