Abone Ol

AKP’li 13 vekil istifa edip Davutoğlu’nun partisine geçiyor iddiası

Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve yeni parti çalışmaları içinde olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimler AKP teşkilatından yeni istifalar beklediklerini ve 13 milletvekili ile görüşme halinde olduklarını öne sürdü.

AKP’li 13 vekil Davutoğlu’nun partisine geçiyor iddiası

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, ismini vermeyen kaynak AKP’li Mustafa Yeneroğlu’nun istifasını anımsatarak, “İstifalar devam eder gibi geliyor. AK Parti içerisinde çok rahatsız kişi var.  Partiler kurulduktan sonra Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir. Sayın Davutoğlu parti kurduktan sonra bu Kasım ayı içerisinde Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir” dedi.

Yeneroğlu, Erdoğan'ı isteğiyle istifa etti

Son dönemde iktidarın politikalarına dair eleştirileriyle gündeme gelen AKP'liMustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine istifa etti.

İstifa açıklamasında AKP'nin kuruluşundaki ilkelere dönmesi gerektiğini vurgulayan Yeneroğlu, "Partimin çok büyük bir ekseriyetinin benim yönelttiğim eleştirileri paylaştığına eminim" dedi.

Yeneroğlu "AK Parti'nin kuruluşunda rahmetle yad edeceğim Erbakan Hocam'a yönelik eleştirilerin bugün çok daha şiddetli bir biçimde geçerli olması beni üzüyor" dedi.