MedyaFaresi MedyaFaresi

Yolsuzluğa karışanla yolumuzu ayıracağız!

Davutoğlu, AKP il başkanlarına seslendiği konuşmasında "Çakallar puslu havayı sever. Bir takım çakallar ortaya çıktı. 20 Temmuz 23 Temmuz'u unutmam. Bu çakalların nasıl bir araya gelip neler yaptıklarını gördük. Bunlara gerekli cevabı verdik" dedi.

Eklenme: 17 Kasım 2015 11:55 - Güncelleme: 21 Mart 2016 20:46

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

 7 Haziran'da balkon konuşmamızda milletin sözünün üstüne söz olmaz dedik ve gereğini yapacağımızı söyledik.Tüm AK Parti neferleriyle gurur duyuyorum.Daima milletimize kulak verdik, oların temsilcisi, sesi olduk ve başardık. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmamak için samimiyetle gayret gösterdik. Milletimizin verdiği mesajı görmekten ve sorumluluktan kaçtılar. Milletimiz emanetin verilecek tek partinin AK Parti olduğunu bir kez daha teyit etti ve hakkımızı teslim etti.

"TÜRKİYE'NİN SAHİPSİZ OLMADIĞINI GÖSTERDİK"

7 Haziran sonrasında farklı terör odakları düne kadar birbirlerine düşman olmalarına rağmen beraberce saldırıya geçti. Terör saldırılarına karşı Türkiye'nin sahipsiz olmadığını gösterdik ve terör odaklarına gerekli cevabı verdik.  Suruç ve Ceylanpınar saldırıları sonrası ayrım yapmadan bütün terörist odaklara karşı huzur ve demokrasi operasyonlarını başlattık.

Türkiye'nin dağları temizleninceye kadar operasyonlarımız devam edecek, o dağlarda operasyon yürüten askerimizi, polisimizi hürmetle selamlıyorum.

"TÜRKİYE'NİN YEGANE UMUDU, GELECEĞİNİN TEMİNATI AK PARTİ'DİR"

Bu süreçte muhalefet partileri adeta terör örgütünün tezlerini savunarak bizi suçladılar. Bir millet saldırı altındayken herkes sınavdadır. 1 Kasım'da millet sınavı kaybedenleri açıklamış oldu. Cumhurbaşkanımıza, bize ve güvenlik güçlerine 'katil' diyecek kadar ileri gittiler. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar olan süre gösterdi ki; Türkiye'nin yegane umudu, geleceğinin teminatı AK Parti'dir.

"TÜRKİYE'NİN BÜTÜN COĞRAFİ BÖLGELERİNDE PARTİMİZ BİRİNCİ OLDU"

1 Kasım'da yüzde 49,5 oy alarak 317 milletvekili çıkardık. Bu şimdiye kadar aldığımız en yüksek oy oranı oldu. En yakın rakibimiz CHP'den 11 milyon 570 bin fazla oy aldık. Tulum çıkardığımız illerdeki milletvekillerimize sesleniyorum, sizler bize oy vermeyen vatandaşlarımızı da temsil edeceksiniz. Türkiye'nin bütün coğrafi bölgelerinde partimiz birinci oldu. AK Parti 317 milletvekili ile, milletvekili çıkaramadığımız Hakkari, Şırnak ve Tunceli'nin de temsilini yapmaktadır.Seçim sonuçlarının ana fikri şuduri AK Parti Türkiye'nin omurgasıdır. Her yerde destek alan tek partidir.

"CHP ULUSAL TEMSİLE ULAŞAMAMIŞTIR"

CHP ulusal temsile ulaşamamıştır. CHP Ege ve Marmara dışındaki bölgelerde anlamlı bir varlık gösteremedi. Sadece 6 ilde birinci oldu, hedefimiz bir sonraki seçimde bu 6 ilde de birinci olmak. MHP hiçbir ilde birici parti olamadı, 35 ilde de milletvekili çıkaramadı. Milletimiz HDP'ye sırtınızı teröre dayayabilirsiniz ama bir daha bize dayayamazsınız mesajını verdi, HDP 1 milyon oy kaybetti o vatandaşlara teşekkür ediyorum. 

MUHALEFETE TAVSİYE

Muhalefete tavsiyem, genel merkezdeki odalarını nereden oy alıp nereden alamadıklarını gösteren haritalarla kaplasınlar ve her gün onlara bakıp ders alsınlar. Muhalefete tavsiyem, genel merkezdeki odalarını nereden oy alıp nereden alamadıklarını gösteren haritalarla kaplasınlar ve her gün onlara bakıp ders alsınlar. Biz Türkiye'nin yegane umudu AK Parti'dir diyoruz, çünkü AK Parti 78 milyonun temsilcisidir.