MedyaFaresi MedyaFaresi

Davutoğlu ekibinden AKP’ye sert eleştiriler

Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibi, 15 Temmuz mesajlarında AKP’ye sert eleştirilerde bulundu.

Eklenme: 16 Temmuz 2019 08:42 - Güncelleme: 16 Temmuz 2019 08:44

Davutoğlu’nun ekibinden eski AKP Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı eleştirisinde, “Reformların yapılmaması, açık uyarılara rağmen yanlışlarda ısrar edilmesi bu mücadeledeki samimiyet ve beceri konusunda zihinlerde tereddüt oluşturuyor.

Devletler böyle büyük badireler atlattıktan sonra yeni hukuk anlayışları geliştirir, şeffaflıkta, kamunun ehliyet ve liyakata göre yapılanmasında büyük reformlar yapabilirlerse saygıyı ve desteği hak ederler, o ülkenin insanları da idarecilerinin yanında kenetlenir” dedi.

Eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de, “Ülkemiz; adalette, kalkınmada, demokratik normlarda, dış politikada, devlet yönetiminde, iç siyasette adı konmamış çok ciddi krizler yaşamaktadır. Bu millet, sıkıntılarla nasıl baş edeceğini 15 Temmuz’da göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Eski AKP Milletvekili Selçuk Özdağ da “Darbelerle mücadelenin yolu otoriterleşmek değil, adalet, demokrasi, güvenlik ve özgürlük dengesini doğru kurmaktır. Bu kurulamadığı için toplumda her geçen gün büyüyen yakınmalar ve adalet duygusunu örseleyen manzaralar ortaya çıkmıştır” dedi.