MedyaFaresi MedyaFaresi

Davutoğlu Çipras'ı kapıda karşıladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, oynanacak dostluk maçı öncesi Yunanistan Başbakan'ı Aleksis Çipras'ı Başakşehir Fatih Terim Stadı girişinde karşıladı.

Eklenme: 17 Kasım 2015 21:16 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 08:50

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-Yunanistan maçı öncesi, soyunma odasına giderek A Milli Futbol Takımı oyuncularını ziyaret etti.

Davutoğlu'na Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ak parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de eşlik etti. Davutoğlu'nu soyunma odasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim karşıladı.

Başbakan futbolcularla tek tek tokalaşarak Yunanistan maçı öncesi başarılar diledi. Davutoğlu takım kaptanı Arda Turan ile kısa bir süre sohbet etti. Davutoğlu daha sonra Fatih Terim'e "Cumhurbaşkanımızın da selamı var beraberdik biraz önce. İnşallah sizden güzel bir netice bekliyoruz. Ayrıca bütün milletimiz adına size teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Fatih Hoca'yı aramıştım tebrik için. Bize zor günlerde çok güzel zaferler yaşattınız. İnşallah Çankaya'da bir akşam yemekte, sohbette beraber oluruz" dedi ve başarılar diledi.

ÇİPRAS'I STAT ÖNÜNDE KARŞILADI

Davutoğlu ardından stat dışına çıkarak Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı karşıladı. İki lider ardından maçın oynanacağı stada girdi. Maçı beraber izleyen Davutoğlu ve Çipras'ın sohbet ettikleri ve neşeli oldukları görüldü.