MedyaFaresi MedyaFaresi

David Ignatius'un yeni kitabı Kuantum Casusu The Roman etiketiyle raflarda

Uluslararası çok satan “Body of Lies” ve “The Increment” kitapların ve başrollerini Russell Crowe ve Leonardo Di Caprio’nun paylaşarak fimi çekilen “Body of Lies/Yalanlar Üstüne” kitabın yazarı David Ignatius'tan yeni bir casusluk romanı...

Eklenme: 10 Haziran 2019 17:38 - Güncelleme: 10 Haziran 2019 17:45

KUANTUM CASUSU NE ANLATIYOR?

Süper hızlı bir kuantum bilgisayar, nükleer bir bombanın dijital karşılığıdır; kim böyle bir şeye sahip olursa herhangi bir şifrelemeyi parçalayıp herhangi bir kodu kırabilir. Dünyanın ilk kuantum bilgisayarını kurma yarışının galibi, nesiller boyunca küresel bir hakimiyete kavuşacak. Mesele şu, bitiş çizgisini ilk kim geçecek: ABD mi Çin mi?

Bu sürükleyici casusluk geriliminde ABD’nin çok gizli kuantum araştırma laboratuvarları, Çinli bir muhbir tarafından ifşa edilerek tarihin gidişatını değiştiren ölçülerde bir köstebek avına neden olur.

CIA ajanı Harris Chang; Singapur’un yükselen şehir siluetinden Kuzeybatı Pasifik’in yeşil tepelerine, Meksika’nın dağlarından kadim şehir İskenderiye ve ötesine uzanan bu kovalamacayı yürütme görevini üstlenir. Soruşturma saplantılı, yıkıcı ve her şeyden öte belirsizdir. Peki sızıntılarla ortaya çıkan sırlar gerçek mi yoksa hepsi Çinlileri kandırmak için etrafa saçılan yemler midir? Cevap Chang’i sadakat, ahlak ve hakikatin üstünlüğü hakkında bildiği her şeyi sorgulamaya zorlar.

Günümüzde yaşanan yüksek teknolojili silahlanma yarışına dayanan Kuantum Casusu, okuyucularına hayal gücünün sınırlarıyla oynayacak heyecan verici bir gerilimle süslenmiş sofistike bir kedi fare oyunu sunuyor.  

“Kuantum Casusu, ileri teknoloji casusluk dünyasına nefes kesen bir pencere açıyor. David Ignatius, bunu bir roman olarak görebilir ancak bizim gibi istihbarat teşkilatının işleyişini bilen kişiler için bu kitap, dijital dünyada üstünlük sağlamak için devam eden savaşın içinde yaşananların aynısı. İsimler kurmaca olabilir ama mücadele gerçek!”

Leon E. Panetta, eski CIA yöneticisi (2009-2011) ve savunma bakanı (2011-2013)

“Hem günümüze hem de geleceğe uygun bir eser. Taraflar ABD ve Çin. Zamanımızın problemi: kuantum hesaplama. Casuslar savaşı hiç bitmedi!”

Michael Hayden, eski CIA ve NSA yöneticisi (2006-2009)

“David Ignatius’un birçok romanını okudum ve hepsini de çok beğendim ama Kuantum Casusu bizi entrika ve casusluğun tamamen yeni bir seviyesine çıkarıyor. Hem de inanılmaz bir şekilde zamansız. Kısacası David Ignatius işini biliyor.”

Wolf Blitzer

Yazar Hakkında

David Ignatius, uluslararası çok satan Body of Lies ve The Increment kitaplarının yazarıdır. Otuz yılı aşkın süredir Washington Post için Orta Doğu ve CIA’i takip eden ödüllü bir gazetecidir. Washington’da yaşamaktadır.

KİTABIN KÜNYESİ

Eser Adı: Kuantum Casusu

Yazar Adı: David Ignatius

Editör: Celal Yağcı

Çevirmen Adı: Merve Özcan

Yayınevi: The Roman

Orijinal Adı: The Quantum Spy

Orijinal Dil: İngilizce

Seri Adı:

Türü: Aksiyon/Macera

Katkıda Bulunanlar: Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Yağmur Önay, Gözde Döneli, Müstesna Yaratıcı İş Fikirleri/Erdi İpek, Ceyda Çakıcı Baş

Etiket fiyatı: 38 TL

KDV: %0

Cilt Bilgisi: Ciltsiz

Basım Tarihi: Haziran 2019

Basım Bilgisi: 1. Baskı

Sayfa Sayısı: 368

Kitap Boyutları: 13,5 x 21 cm

ISBN No: 978-605-7950-35-2

Barkod No: 9786057950352

Çıkış Tarihi: 13.06.2019