MedyaFaresi MedyaFaresi

Datça'da Ekimde deniz keyfi

MUĞLA'nın gözde tatil ilçelerinden Datça'da; ülke genelinde havaların soğumasına karşılık yazdan kalma günün yaşanması plajlara yansıdı.

Eklenme: 29 Ekim 2014 10:02 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 17:54

Deniz suyu sıcaklığının 24, hava sıcaklığının da 23 derece ölçüldüğü ilçede vatandaşlar denizin keyfini çıkardı.

Ülke genelini etkisini alan yağmurlu havanın ilçede etkisini yitirerek yerini güneşe bırakmasını fırsat bilen vatandaşlar, plajlara akın etti. İlçede hava sıcaklığı 23, deniz suyu sıcaklığı da 24 derece ölçüldü. İlçede yerleşik yaşayanların yanı sıra güzel hava özellikle dönüş hazırlığındaki tatilcilerin de yüzünü güldürdü. Tatilciler, dönüş yolculuklarını birkaç gün daha erteledi. İlçe merkezindeki Hastanealtı plajında bol bol yüzüp denizin keyfini çıkardı.
TATİLCİLER MEMNUN
Datça'da sağlık ve zindelik bulduğunu belirten İstanbullu mobilyacı 50 yaşındaki Hasan Yeşiller, "Özellikle Ekim ve Kasım aylarında Datça'da olmayı çok seviyorum. Bugün çok güzel ve harika bir deniz var. Herkese tavsiye ederim. Tatillerinin bir kısmını mutlaka Ekim ayında Datça'ya ayırsınlar" dedi. İlçeyi sekiz yıl önce görüp aşık olduğunu ve bir daha ayrılamadığını söyleyen ev kadını 59 yaşındaki Gül Yalçınkaya, "İstanbul'a döndüğümde duramıyor hemen geri geliyorum. Artık burası benim evim oldu. Datça'da Kasım ve Aralık aylarında hatta Ocak ayında bile denize girmek mümkün oluyor. Yağmurlar yağıp da ardından güneş yeniden yüzünü gösterdiğinde hemen koşup denize giriyorum. Bugünlerde deniz, bence yazdan bile daha güzel oluyor" diye konuştu.