MedyaFaresi MedyaFaresi

Daha önce hiç kavga etmedim

Meclis'te CHP'li Bülent Tezcan'a yumruk atıp hastanelik eden AK Partili Oktay Saral, daha önce hiç kavga etmediğini belirterek, ''İnsanın bir eşref saati oluyor ve duygularına yeni düşüyor'' dedi.

Eklenme: 24 Ocak 2014 10:40 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 04:58

TBMM'de dün AK Parti'li milletvekilleri ile CHP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, 'sen sus' diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yumruk attı. Aldığı darbe nedeniyle gözü moraran, kaşı açılan ve gözlüğü kırılan Tezcan hastaneye götürüldü. Tezcan'a 3 gün iş göremezlik raporu verildi. Meclis Genel Kurulu'nda CHP'li Tezcan'a yumruk atan AK Partili Saral'a kınama cezası çıktı. Saral için 'Evet' oyu kullananlar arasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da vardı. Bir çok AK Partili vekilin de 'Evet' oyu kullandığı görüldü.

Olayın ardından akşam Star Ana Haber Bülteni'nde canlı yayına katılan Oktay Saral, daha önce hiç kavga etmediğini söyledi.

AK PARTİLİ SARAL: DAHA ÖNCE HİÇ YUMRUK ATMAMIŞTIM
Saral, yumruklu kavgayı şöyle anlattı:
"Parlamentoya gelmeden önce çoculuğum da dahil hiçbir kavgaya karışmamış bir insanım. Bu hoş bir olay değildi. Zaten Meclis gereğini yaptı. Ben de yaptığımdan çok memnum olmadım ama insanı insan olma sıfatından çıkaran hakaretler, ithamlar var. İnsanın bir eşref saati oluyor ve duygularına yeni düşüyor.''

MECLİS'TE NE YAŞANDI?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Meclis'te dün Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal'in yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ifadeye gitmediğini iddia etti. Bu sırada Ak Parti sıralarından tepkiler yükseldi. AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral koşarak geldi ve bir anda CHP'li Tezcan'a yumruk attı.

Hürriyet