MedyaFaresi MedyaFaresi

Cüneyt Özdemir'den CHP'li Erdem'e Halil Sezai tepkisi: Uyduruk adam

Gazeteci Cüneyt Özdemir, CHP'li Eren Erdem'in Halil Sezai'yle ilgili paylaşımlarına tepki gösterdi.

Eklenme: 16 Eylül 2020 19:07 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 19:35

Ünlü sanatçı Halil Sezai'nin 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i dövdüğü görüntüler Türkiye'nin gündemine oturdu.

CHP'li Eren Erdem, sanatçının gözaltına alındıktan sonra yaptığı paylaşımlarla tepki topladı. 

Eren Erdem'in Halil Sezai'nin serbest bırakılması gerektiğini savunduğu paylaşımlarına bir tepki de gazeteci Cüneyt Özdemir'den geldi.

Cüneyt Özdemir,  ''Halil Sezai 67 yaşındaki bir adamı tekme tokat dövüyor, karakolluk oluyor, belli ki pişman özür mesajı yayınlıyor. Peki CHP PM üyesi Eren Erdem ne yapıyor? Sonrasında apar topar sildiği şu twitlere bakıp da bu uyduruk adamdan utanmayan tek bir CHP'li var mıdır acaba?'' ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

EREN ERDEM'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Eren Erdem Halil Sezai paylaşımlarına gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Şiddeti onaylamanın mümkün olmadığını belirten Erdem, "Siyasi yaşamım boyunca, gözaltına alınan her sanatçı, aydın, gazeteci, yazar, siyasetçi, 'düşünce açıkladığı için yargılanan yurttaşlarımızın' yanında oldum. Bu nedenle insanlar başlarına iş gelince beni ararlar. Bu son derece doğal bir durumdur, normaldir. Halil Sezai gözaltına alınınca, bana ulaşan her yurttaşımıza yaptığım gibi konuyla 'bana aksettirilen şekliyle' ilgilendim, takip ettim. Ancak konuyu etraflıca sabah TV’den öğrendim. Şiddeti onaylamam mümkün değildir, amasız ve fakatsız şiddetin her türüne karşıyım." ifadelerini kullandı.