MedyaFaresi MedyaFaresi

Cüneyt Çakır Manchester United'ın defterini dürdü!

Dünya futbol medyası, teknik direktörler ve eski futbolcular, Cüneyt Çakır'ın Manchester United - Real Madrid maçındaki kararlarını değerlendirdiler

Eklenme: 06 Mart 2013 10:08 - Güncelleme: 17 Kasım 2015 08:42

Tüm dünya Cüneyt Çakır’ın Manchester United’ın Portekizli yıldızı Nani’ye gösterdiği kırmızı kartı konuşuyor. Karar kimi coğrafyalarda göklere çıkartılıyor, bazı yerlerde de yerin dibine sokuluyor.

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Arbolea’nın bilerek müdahaleyi abartmadığını ve sert bir müdahale olduğunu söyledi: “Sarı da olabilirdi. Bir kişi eksik bu kadar uzun bir süre oynamak her şeyi değiştirir. Biz 10 kişiye karşı 10 dakika çok iyi oynadık. Ve onların çözemeyecekleri yei bir problem yarattık.”

İngiliz futbol efsanesi Gary Lineker, “Hakem kesinlikle Manchester United’ın defterini dürdü”

CÜNEYT ÇAKIR FERGUSON’I ÇILDIRTTI

Manchester United’ın eski kaptanlarından Roy Keane, ITV’ye yaptığı açıklamada, “Bence hakem doğru karar verdi. Herkes üzülmüş olabilir ancak tehlikeli hareketti. Kasıt olup olmamasının herhangi bir önemi yok” dedi. Unutulmaz orta saha oyuncusu, futbolcuların meslektaşlarına dikkat etmeleleri gerektiğini vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı: “Cesur muydu yoksa değil miydi bilmem ama doğruydu.”

BBC Radyosu’na açıklamalarda bulunan eski hakemlerden Dermot Gallagher, “Dürüst olmak gerekirse, Real Madrid oyuncusu Nani’nin işini zorlaştırdı. Nani onun hemen kolunun altına müdahale etti, kaburgalarına değil. Ben kötü niyet olmadığını düşüyorum. Sarı olmalıydı” şeklinde konuştu.

BBC Radyosu’na konuşan David Moyes, “Bence bugün Sir Alex Ferguson, sinirli olmaya haklı. Karar tüm oyunu değiştirdi. Ben bir teknik direktör olarak baktığımda, Manchester United’ın hakemin etrafını çevirmekte haklı olduğunu görüyorum. Karar kötüdü ve onlara en büyük kupaya mâl oldu.“

CÜNEYT ÇAKIR FERGUSON’I ÇILDIRTTI

Marsilya’nın orta sahası Joey Barton, “Hakemler böylesine önemli bir Avrupa Kupası eşleşmesini mahvettiler.”

Sky Sports’a görüş belirten Eski Liverpool ve Alman Milli Takımı’nın orta sahası Dietmar Hamann, “Bence hiçbir Real Madrid oyuncusu bu kırmızı kartı beklemiyordu, kimse o pozisyonun kırmızı kart olduğunu düşünmüyordu” dedi.

eurosport