MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhuriyet'teki operasyona Orhan Bursalı tepkisi

Medyafaresi.com'un Cumhuriyet'teki bölünmeyi deşifre etmesiyle kamuoyuna yansıyan kriz büyüyor. Mustafa Balbay'dan sonra Orhan Bursalı da açıklama yaptı.

Eklenme: 02 Ağustos 2014 21:52 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 17:26

Cumhuriyet gazetesinde yeni transferlerin ardından kriz dinmedi. Türkiye bu önemli gelişmeyi ilk kez Medyafaresi.com'dan öğrendi. Gazete yönetimi açıklama yapıp Medyafaresi.com'u yalanlamaya çalışsa da aynı gün Mustafa Balbay Twitter hesabından Medyafaresi.com'u doğrulayan açıklamalar yaptı.

Cumhuriyet yönetiminin "kararlar oy birliğiyle alındı" açıklamasına tepki gösteren Balbay, Aydın Engin'e yönelik itirazını dile getirince bazı çevrelerce hedef haline getirildi.

Balbay'a yönelik karalayıcı ifadelere yer veren T24 sitesinin, Cumhuriyet'teki son operasyonda taraf olması, gazete yazarlarının da tepkisine yol açtı.

Orhan Bursalı Twitter adresinden şu açıklamaları yaptı: 

"Gazete şüphesiz ki yenilenmeli.. gelenler şüphesiz değerli insanlar.. ama nasıl? İnsan alarak tiraj artırma dönemi çoktan bitti.. 

Cumhuriyet dışında o kadar benzer şeyler varken.. farklı bir şeyin varlığını sürdürmesine bu tahammülsüz mü desem yoksa alçaklık mı... neden? 

Cumhuriyet cumhuriyet olarak kalmalı.. neden herşey aslından başka şeylere donuşürülmek ve bir şeylere benzetilmek istenir? 

T24 çirkin bir yazı yayımladı.. Ayıp, neden buna soyundu? Ona ne! Önce sağdan soldan apartarak yaptığı gazeteciliği ve etiğini sorgulasın.. 

Balbay da Vakıf Yönetiminde kalır mı, orada bırakılır mı.. Merak işte.. Herşey adım adım.. Bir dizi yanlışlıkların son aşamasını yaşıyoruz.. "

MEDYAFARESİ

Cumhuriyet Gazetesi tarihinde ikinci bölünme

Cumhuriyet'ten bölünme açıklaması

Mustafa Balbay: Aydın Engin'in Cumhuriyet'te yazmasına karşıyım