MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhuriyet Mitingini yayınlamayan CNN TÜRK ve NTV nasıl günah çıkardı?

14 Nisan'da yapılan Cumhuriyet Mitingini CNN TÜRK ve NTV canlı yayınlamamıştı. Bu davranışlarıyla halkın tepkisini çeken her iki kanal bu gün halktan özür dilercesine AKP'yi bakın nasıl sansürlediler?

Eklenme: 17 Nisan 2007 14:15 - Güncelleme: 27 Şubat 2016 11:28
Her iki televizyon kanalı da AK Parti'nin bügünkü grup toplantısının tamamını yayınlamadı!

Cumhurbaşkanlığı seçiminde sürecin kısalması,  Başbakan Erdoğan'ın uçakta gazetecilerle yaptığı sohbette adaylık için önemli ipuçları vermesi AK Parti'nin  bugünkü gurup toplantısını önemli hale getirdi.
Gözler bugün yapılan gurup toplantısındaydı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söyleyeceği her söz çok önemliyidi.

Bugün bu toplantıyı NTV ve CNNturk'ten izlemek için televizyonlarının karşılarına geçenler tam bir hayal kırıklığı yaşadı. Bugüne kadar Ak Parti'nin gurup toplantısını kesintisiz veren NTV ve CNN bu kez toplantıyı kısa kesmek zorunda kaldı.

Her iki kanalın da toplantıyı kısa vermesi ve kesmesi gelebilecek tepkileri en aza indirmekti. Çünkü her iki kanalda 14 Nisan'da yapılan Cumhuriyet Mitingini canlı olarak yayınlamamışlardı. Ak Parti gurubu'nun tamamını yayınlamaları büyük tepki çekerdi. En doğrusu gurup tonlantısının tamamını vermemek olacaktı. Öyle de oldu.
Oysa bugünkü gurup toplantısı öncekilerden çcok daha önemliydi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için süre daralmış, tüm Türkiye ve hatta dünya Başbakan'ın adaylığı konusunda dudaklarından dökülecekm tek bir kelimeye bakıyordu.
' Adayım' ya da değilim!...

Etiketler : ntv, cnn türk