MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhurbaşkanı Gül protestocu çocuğu nasıl susturdu?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tunceli'ye yaptığı gezide bir çocuğun protestosuyla karşılaştı ve çocuğu bakın nasıl susturdu.

Eklenme: 05 Kasım 2009 18:49 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 18:50

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ni ziyaret etti. Dernekte Gül semah dönenleri izledi.

Gül'ün semah dönenleri izlemesinin ardından derneğin Başkan Vekili Celal Karagöz, bir konuşma yaparak Gül'den isteklerini anlattı. Karagöz, şöyle konuştu: "Bizim en büyük sorunumuz kendimizi anlatmamamızdır. Biz bir Alevi Akademisi istiyoruz. Birde buranın ibadethane olarak herkesin kabul etmesini istiyoruz.

Sizin öncülüğünüzde bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. Gerisi teferruattır. Biz Sünni kardeşlerimizin hassasiyetlerini biliyoruz. Onların da bizim hassasiyetlerimize dikkat etmesini istiyoruz" dedi.

Karagöz, daha sonra Gül'e bağlamanın küçüğü "çura" adı verilen bir saz hediye etti.

'MUNZUR'A UZANAN ELLER KIRILSIN'

Cumhurbaşkanı Gül, Cemevi'nde bir açıklama yapmadan ayrıldı. Gül'ü Cemevi önünde bekleyen bir çocuk elini öpmek istedi. Ancak Gül, çocuğa elini öptürmedi.

Gül, çocukla birlikte gazetecilere hatıra fotoğrafı çektirirken, çocuk yüksek sesle, "Munzur'a baraj yapılmasın, Munzur'a uzanan eller kırılsın" diye bağırdı. Bunun üzerine Gül, "Sus yoksa fotoğraf çıkmaz" dedi. Gül, daha sonra Tunceli Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katıldı.