MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurbanı Sakarya'da kesildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Kızılayı'na vekaleten verdiği kurbanı Sakarya'da kesildi.

Eklenme: 21 Ağustos 2018 13:11 - Güncelleme: 21 Ağustos 2018 13:14

Erenler ilçesindeki Et Entegre Tesisi'ndeki kesimhanede gazetecilere  açıklama yapan Türk Kızılayı Kurumsal İletişim Direktörü Ebubekir Kalkan, bu sene  Türk Kızılayı'na yurt içinde vekalet verilen kurbanların tamamının Sakarya'da  kesileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurban vekaletini Türk Kızılayı'na verdiğini  aktaran Kalkan, "Cumhurbaşkanımız ve Kızılay Onursal Başkanımız Recep Tayyip  Erdoğan, kurban vekaletini her sene olduğu gibi bu sene de Kızılay'a verdi. Ülkemizle birlikte Kenya, Kudüs ve Afganistan için vekalet verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve diğer bağışçılarımızın vekaletleriyle kurbanlarımız bütün  dünyaya, gönül coğrafyamıza birer iyilik olarak ulaşacak" diye konuştu.

Kalkan, bugüne kadar Türk Kızlayı'na yurt içi ve dışında kesilmek  üzere 150 binin üzerinde hissenin ulaştığını bildirdi.  Açıklamanın ardından Kalkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismini okuyarak  kasaba vekalet verdi. Kalkan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Aile, Çalışma ve Sosyal  Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un da isimlerini okuyarak vekaletlerini  kasaba iletti.