MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya rest!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'ya resti çekerek, "Geri kabul anlaşması diyorlar, ne geri kabulü, geç onları geç. Yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz" dedi.

Eklenme: 16 Mart 2017 19:34 - Güncelleme: 16 Mart 2017 19:35

Sakarya'daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'nın faşist uygulamalarına bir kez daha tepki gösterdi. Avrupa'nın yaptıklarının bedelini ödeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Geri Kabul Anlaşması ile ilgili resti çekerek, "Bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Şimdi geri kabul diyorlar. Ne geri kabulü, geç onları geç. Sen benim bakanımı Hollanda'ya sokmayacaksın. Benim topraklarım olan Başkonsolosluğa giriş izni vermeyeceksin, Bakanımın uçuş iznini iptal edeceksin sonra geri kabul diyeceksin. Siz bunları mı yaptınız. Sen atını itini benim vatandaşlarımın üzerine mi saldın, bunun bedelini ödeyeceksin." dedi.

Hollanda'daki seçim sonuçlarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey Rutte sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin ama bil ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Neymiş seçimden sonra Başbakan'la yemek yiyebiliriz.Biz de böyle bir başbakan yok. Geç o işi. Sen kaybettin." ifadelerini kullandı.