MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan: Biz düştüğümüz yerden kalkarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğani Ordu'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Erdoğan ABD'nin yaptırım uygulama çabalarına da tepki gösterdi. Erdoğan "Şunu vermeyiz, bunu vermeyiz. Yav verme, bizde olan bize yeter" ifadelerini kullandı..

Eklenme: 11 Ağustos 2018 14:17 - Güncelleme: 11 Ağustos 2018 14:27

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları;

Bakanlarımın tespitiyle 3-4 ay içerisinde; alışılmış bir ihale tarzında değil; ihaleyi yapıp köprümüzü bitireceğiz. Bunun haricinde bağlantı yollarında 6-7 tane daha köprüler var. Onları da farklı firmalara vererek 3-4 ay içinde onları da bitireceğiz. Hedefimiz şu; bu millet güçlüdür, azizdir, inançlıdır. Bu millet düştüğü yerden çok farklı kalkar. Gördüğünüz gibi kırma işlemleri devam ediyor. İnşallah süratle bayram sonrası inşaat 24 saat devam ederek bitirilecek.

Hedefimiz şu; inşallah tıraş edilen sakal daha gür çıkar. Gerek fındıkları, buradan zarar uğrayan; barınakları evleri zararını karşılayacağız.

"BİZDE OLAN BİZE YETER"

Onların doları varsa, bizim Allah'ımız var. Rahat olun. Bu milleti tehditle dize getiremezsiniz. Kardeşlerim inşallah, bizler hak neyse, hukuk neyse onun gereğini yaparız. Tehdite gelince kusura bakmasınlar. Şu anda "şunu vermeyeceğiz, bunu vermeyeceğiz." Yav verme. Bizde olan bize yeter. Bazıları çekiniyor, ediyor. Şimdi ne olacak falan diyor. Biz düştüğümüz yerden kalkarız. Yeter ki bu milletim ayakta dursun.

Biz hiçbir zaman eğilmedik. Biz sadece rükuda ve secdede eğiliriz. Buradaki bir rahiple ilgili Türkiye'yi tehditle yola getirmek yanlıştır. Biz adaletin gereği neyse onu yaparız. Ben yalnız buradan Ünyeli kardeşlerime sesleniyorum; bir olun, iri olun, diri olun, kardeş olun. Hep birlikte Türkiye olun.