MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan: Onları asla affetmeyeceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitinginde konuştu.

Eklenme: 04 Ekim 2015 17:13 - Güncelleme: 16 Mart 2016 02:24

Erdoğan: “Hem bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, havasını teneffüs edip hem de bu milletin birliğine kastedenleri, bu ülkenin birliğine bütünlüğüne saldıranları asla affetmeyeceğiz” diye konuştu.

Strazburg’daki Zenith Salonu’nda düzenlenen “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salonu dolduran 12 bin Türk vatandaşına hitap etti. Düzenlenen programda İstiklal Marşı ve Fransa Mili Marşı’nın ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Grup Tillo’dan özel olarak hazırlanan “Bir Namusa Ortağız” klibinin izlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. 

Erdoğan, Fransa’daki Türk vatandaşlarına hitaben yaptığı konuşmada, “Bugün de ülkemizi silahla, bombayla, tuzakla, ateşle, kanla, acıyla terörün karanlık tünellerine sokmak isteyenlere karşı sizler yine en gür seda ile sesinizi yükselttiniz, tavrınızı ortaya koydunuz. Çünkü sizler bedeni ile Avrupa’da yaşayan ama kalbiyle,gönlüyle, ruhuyla, her şeyiyle sonuna kadar yerli, sonuna kadar milli kardeşlerimizsiniz” diyerek seslendi. 

“BU ÜLKENİN BİRLİĞİNE BÜTÜNLÜĞÜNE SALDIRANLARI ASLA AFFETMEYECEĞİZ” 

“Maalesef ülkemizde yaşadığı halde o topraklarla o coğrafyanın tarihiyle, kültürüyle, birikimiyle hiçbir irtibatı kalmamış olanlar var. Bunların kimi siyasetçi, kimi medya mensubu, kimi işadamı, kimi şu kimi bu sıfatı taşıyor olabilir. Önemli olan nereye hizmet ettikleridir. Kimin kılıcını çaldıklarıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, havasını teneffüs edip hem de bu milletin birliğine kastedenleri, bu ülkenin birliğine bütünlüğüne saldıranları asla affetmeyeceğiz. Türkiye terör meselesini eninde sonunda çözecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Puslu havada kendilerini dev aynasında görenler, etraf aydınlandığında gerçekle bir kez daha yüzleşecekler. Türkiye’nin gücü, büyüklüğü, kararlılığı ve iradesi terör örgütünü de arkasındaki güçleri de ezmeye yetecek düzeydedir” sözlerini kullandı.