MedyaFaresi MedyaFaresi

Cübbeli Ahmet: Ben FETÖ Türkiye'yi işgal edecek demiştim, hapse attılar

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk'te Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı.

Eklenme: 26 Ekim 2018 15:44 - Güncelleme: 26 Ekim 2018 15:49

Habertürk' katılan ‘Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü: '

'Her şeyi Cumhurbaşkanı'ndan bekliyorlar. 2009 yılında Yiğit Bulut'un programında FETÖ, Türkiye'yi işgal edecek demiştim. 15 Temmuz olana kadar hiçbir yerden ses çıkmadı.'' dedi.

HER ŞEYİ CUMHURBAŞKANI MI YAPSIN?

"İlahiyatta Kuran tartışılıyor. Kader yok diyene onlar kendi aralarında cevap verseler bizim bu topa girmemize gerek kalmayacak. Biz ilahiyat camiası olarak hadisi yok sayanlar değiliz. Her şeyi Cumhurbaşkanı'ndan bekliyorlar. Bir profesör geldi.

'İslam'da terör yoktur. IŞİD'e karşı ilahiyat hocaları bir şey yapsa' diyor. Bir bildiri yayımlasanız. Bunu dedik diyor. Cumhurbaşkanı bunu demeden biz bunu yapmayız diyor.

Her şeyi Cumhurbaşkanı mı yapsın? FETÖ olayı yaşandı. Din tahrip edildi. Ben bu stüdyoda 'alenen Türkiye'yi işgal edecekler, bu şirktir' dedim. Biz hapse de atıldık." ifadesini kullandı.

İşte o video...

"MECBUR BIRAKTILAR"

Bir dönemler evinize televizyon sokmayın derken kendi kanalını kuran Cübbeli Ahmet Hoca, bunun nedeninin sorulması üzerine "Mecbur bıraktılar." ifadesini kullandı.

"BEDAVA OLSA UZAYA GİDERİM"

Ünlü, "Uzaya uydu fırlatacaksan oradan burayı buradaki cinayeti terörü görüyorsan tabii bunu yap. Kıyamet kopacaksa biz Mars'tan su buluruz diyor. Kıyamet bizi es geçer diyor. Ben de diyorum ki kıyamet dünya ile alakalı değil. Bütün alem ile alakalı.

Uzay sisteminin tümü birden patlıyor. Mars'a masraf etmen neden, bunu uydu için demiyorum. Sen bunun için masraf etme. Ben bedava olsa uzaya giderim. Ama param yok. Bedava varsa götürsünler geleyim." ifadesini kullandı.