Çöp kamyonu önüne gelene çarptı

MALTEPE’de yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda yokuş aşağı giden ve iddiaya göre frenleri tutmayan İsmail Gökalp’in kullandığı çöp kamyonu bariyeri aştıktan sonra karşı yöndeki minibüs, taksi ve otomobile çarptı.

Eklenme: 06 Eylül 2014 15:18 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 13:20

Durmayan ancak hızı düşen kamyon korkulukları da aştıktan sonra 3 katlı binanın ikinci katındaki dairenin duvarına çarparak durabildi. Kazada 4 kişi yaralandı. 

Kaza saat 14.00 sıralarında Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nde meydana geldi. İsmail Gökalp’in kullandığı Maltepe Belediyesi’ne ait 34 BD 1528 plakalı çöp kamyonu yokuş aşağı gidiyordu. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden Gökalp’in kullandığı kamyon orta bariyeri aşıp karşı yöne geçti. Frenleri tutmayan kamyon önce 34 TM 0288 plakalı minibüsü ardından 34 VL 0220 otomobil son olarak da 34 THT 25 plakalı taksiye çarptı. Hızı düşen kamyon korkulukları aştıktan sonra yol kenarındaki 3 katlı binanın ikinci katındaki dairenin duvarına çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle binada oturan vatandaşların bazısı kendini dışarı attı. Bazı vatandaşlar ise balkona çıkıp binalarına çarpan kamyona korku dolu gözlerle baktı. Kamyonun duvarı yıkmaması büyük bir faciayı önledi.

Kazada takside bulunan şoför, yolcu ve diğer otomobildeki 2 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Elvan EZBER İSTANBUL, (DHA)