MedyaFaresi MedyaFaresi

Çocuklarıyla birlikte arabasını ölüme sürdü!

Bursa'da bir otomobil sürücüsü, 2 çocuğuyla birlikte aracıyla hızlı bir şekilde park halindeki TIR'a çarptı.

Eklenme: 06 Ekim 2013 16:57 - Güncelleme: 29 Şubat 2016 09:00

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'nde 2 yıl önce eşinden boşanan 38 yaşındaki Kadir Baltacı, çocukları 11 yaşındaki Ayşe Ceren Baltacı ve 8 yaşındaki Eren Baltacı'nın da bulunduğu otomobili hızla park halindeki TIR'ın üzerine sürdü.

Kazada Kadir Baltacı yaşamını yitirirken, çocukları ağır yaralandı.

Baltacı, üzerinden çıkan intihar mektubunda, aralarında boşandığı eşinin de bulunduğu kişileri suçladı.

Olay bugün saat 03.30 sıralarında, merkez Nilüfer İlçesi Organizi Sanayi Caddesi'nde meydana geldi. Kadir Baltacı, 2 yıl önce eşi S.S.'den boşandı. Mahkeme, çiftin çocukları Ayşe Ceren ve Eren Baltacı'nın velayetini annelerine verdi.

Hafta sonu buluşması için çocuklarını alan Kadir Baltacı, 16 JUK 08 plakalı otomobiliyle yola çıktı. İddiaya göre Baltacı, otomobili park halindeki 16 ZZ 934 plakalı TIR'ın 16 ZG 675 plakalı dorsesine hızla çarptı. Yarısına kadar TIR'ın dorsesinin altına giren otomobilde Kadir Baltacı yaşamını yitirirken, çocukları Ayşe Ceren ve Eren Baltacı ağır yaralandı. Yaralı çocuklar, sıkıştıkları araçtan güçlükle çıkarılarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazadan sonra araç içinde inceleme yapan polisler, Kadir Baltacı'nın cebinde intihar mektubu buldu. Bıraktığı mektupta aralarında eski eşinin de bulunduğu kişileri suçlayan Baltacı, eşi ve ismini yazdığı kişiler nedeniyle maddi ve manevi yönden bunalıma düştüğünü yazdı. Baltacı, "Çocuklarımla ölmeyi seçtim. Benim için en iyi kurtuluş yolu buydu" dedi.

Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemeden sonra polis, kaza ve intihar mektubuyla ilgili soruşturmaya başladı.

CENAZESİ HATAY'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'nde, içinde iki çocuğunun bulunduğu otomobili TIR'ın altına sürerek intihar eden 38 yaşındaki Kadir Baltacı'nın cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından yakınları ve arkadaşlarına teslim edildi. Kadir Baltacı'nın cenazesinin yarın Hatay'da toprağa verileceği belirtildi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan çocuklardan Ayşe Ceren Baltacı'nın durumunun iyi olduğu, Eren Baltacı'nın ise ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Kadir Baltacı'nın geçen ağustos ayında, çalıştığı Renault otomobil fabrikasından ayrılarak bir bilgisayar firmasına geçtiği, buradan da bir hafta önce ayrıldığı kaydedildi. Aileyi tanıyanlar Kadir Baltacı ile eşi Sevim S.'den söylendiğini gibi 2 yıl önce değil, 2 ay önce boşandığını çocukların velayetinin anneye verildiğini söyledi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 
DHA

En Çok Okunan Haberler