MedyaFaresi MedyaFaresi

Çocuklarını 10 yıl boyunca evde hapsetmiş!

İsveçliler, Bromölla kentinde 59 yaşındaki bir kadının sayıları açıklanmayan çocuklarını 10 yıldır hapsettiği haberi ile şoka girdi.

Eklenme: 19 Şubat 2015 16:55 - Güncelleme: 28 Mart 2016 12:02

Kvaallsposten gazetesinin haberine göre, bölge polisi, komşulardan aldığı bir ihbar üzerine, Çarşamba günü kadının evine baskın düzenledi.

8 polisin katıldığı bakın sırasında 2 odalı evde çocukların 10 yıl boyunca dünya ile ilişkisinin kesildiği ortaya çıktı.

Savcı Marie-Louise Holmberg, 1955 doğumlu kadının özgürlüğü engellemek suçundan gözaltına alındığını belirterek çocuklardan biri kaçarak komşudan yardım istediği belirtildi.

Kadının çocuğu yakalayıp tekrar eve kapattığını söyledi.

Holmberg, "Bizi arayan komşunun verdiği bilgiler doğrultusunda eve baskın düzenledik ve çocukların 10 yıldır dışarı çıkarılmadığını öğrendik. Çocuklar kontrol için hastaneye götürüldü" dedi.

Ancak çocukların hangi hastanede kontrol edileceği gizli tutuldu.

Annenin kaç çocuğu olduğuna dair bilgi verilmedi.

Söz konusu kadına komşular, çocukların hapsedildikleri daireye hiçbir zaman girip çıkan görmediklerini, panjurların sürekli kapalı olduğunu söylediler.

Acımasız annenin ilk sorgulamada çocuklarını babalarından sakladığını söylediği belirtildi.

59 yaşındaki anne ve çocuklarının nüfus dairesine kayıtlı olmadıkları ortaya çıktı.

Bölgeden sorumlu Malmö Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Ewa-Gun Westford, çocukların sayıları ve yaşları konusunda bilgi vermezken, soruşturmanın devam ettiğini, davanın kapalı kapılar ardında görüleceğini söyledi.