MedyaFaresi MedyaFaresi

Çocuklarımı Cumhurbaşkanı bile Paris'ten getiremez!

Çocuklarını Fransa'da görmek isteyen Cem Uzan'la, boşanmak isteyen eşi Alara Uzan arasındaki sular ısınıyor.

Eklenme: 05 Aralık 2010 10:45 - Güncelleme: 06 Mart 2016 11:02
Fransa'ya sığınmacı olarak başvuran işadamı Cem Uzan ile 13 yıllık eşi Alara Uzan arasındaki çocuk kaçırma davasına, çocukların babalarıyla nerede görüşeceklerine ilişkin görüş ayrılıkları damga vurdu. Cem Uzan ile çocuklarını kaçırmakla suçladığı eşi Alara Uzan arasındaki davanın beşinci duruşması önceki gün Sarıyer Aile Mahkemesi'nde yapıldı.

BİR YILDIR GÖRMÜYOR
Firari Cem Uzan'ın avukatı, 1 yıldır çocuklarını görmeyen müvekkilinin Türkiye'ye gelmesinin mümkün olmaması sebebiyle Fransa'da görüşün sağlanmasını istedi. Alara Uzan'ın avukatı ise çocukların Fransa'ya gittiklerinde oradan çıkmalarının mümkün olamayacağını belirterek, "Böyle bir durum söz konusu
olduğunda Cumhurbaşkanı bile onları oradan geri getiremez" dedi. Mahkeme karar aşamasına gelen davayı iki hafta sonraya erteledi. Cem Uzan'ın 2009 Ağustos ayında Fransa'ya kaçmasından sonra eşi Alara Uzan da çocukları Renç Emre (11) ve Jasmin Paris'i (7) alıp Fransa'ya gitmiş daha sonra çocuklarıyla Türkiye'ye dönmüştü. Alara Uzan döner dönmez de eşine boşanma davası açmıştı. Cem Uzan da çocuklarını kaçırdığı gerekçesiyle mahkemeye başvurup Fransa'ya iadelerini istemişti.

Canan İSPİR / AHT