MedyaFaresi MedyaFaresi

Çocuklar Osman Baydemir'i havuza attı!

Yaz kampında Osman Baydemir'le şakalaşan çocuklar, Baydemir'i ayağından tutup havuza attı

Eklenme: 22 Temmuz 2013 08:36 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 07:32

Habertürk\'ten Ahmet Yukuş\'un haberine göre; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 8 yılda, 5 bin 500 yoksul çocuğun Hazar Gölü kenarında tatil yapmasına olanak sağladı.

Yaz kampını ziyaret eden Belediye Başkanı Osman Baydemir\'le şakalaşan çocuklar, Baydemir\'i ayağından tutup havuza attı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 8 yıldan bu yana organize edilen Çocuk Yaz Kampına bu güne kadar 5 bin 500 yoksul çocuk yaralandı.

Elazığ\'ın Hazal Gölü kenarında bir hafta yapılan tatilde çocuklara ücretsiz; diş fırçası ve macunu, ayakkabı, şort, tişort, şapka, terlik ve havlu gibi malzemeler dağıtıldı.

Bir hemşire ve sağlık aracının 24 saat hizmet verdiği Çocuk Yaz Kampı\'nda 9-14 yaş arası kız ve erkek çocuklar yararlanıyor.

Çocuk Yaz Kampı\'nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kürtçe Dil Atölyesi\'nde kısa bir süre ders verdi.

Baydemir, daha sonra çocuklar ile havuzda yüzme yarışı yaptı.

Osman Baydemir ile çocukların keyfinin yerinde olduğu gözlenirken, bazı çocuklar Baydemir\'i ellerinden ve ayaklarından tutarak havuza fırlattı.