MedyaFaresi MedyaFaresi

CNN Türk'e çıkan Kocasakal CHP'den ihraç ediliyor

CHP’nin CNN Türk boykotunu delen parti üyesi Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek ile çıktığı televizyon programında CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği belirtilen eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Eklenme: 13 Şubat 2020 16:56 - Güncelleme: 13 Şubat 2020 17:57

CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararının ardından eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal’ın Başak Şengül’ün sunduğu “Akıl Çemberi”, İrem Çiçek’in de Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız bölge” programına katılarak boykotu delmesi üzerine İl Başkanlığı harekete geçti.

Edinilen bilgiye Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’in “Alınan yönerge kararına göre aykırı şekilde davranarak parti politikaları ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarından” dolayı kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiği öğrenildi.

CHP’de CNN Türk boykotu ilk günden delindi

Kararın oy birliği ile alındığı belirtildi. Yine eski CHP Genel Sekreter yardımcısı ve eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in de “parti yetkililerinin bilgisi dışında çıktığı televizyon programında parti politikaları ve Genel Başkan aleyhinde parti programı ve disipline bağdaşmayan söylemleri” nedeni ile disipline sevk edildiği kaydedildi.

Disiplin sürecine ilişkin hazırlanan tebligatların Kocasakal, Çiçek ve Sevigen’in adresine gönderildiği öğrenildi.

Cumhuriyet - Leyla Kılıç