MedyaFaresi MedyaFaresi

Müstehcen sahneleri önce kabul etmemişlerdi, mecburen oynadılar

Sinema tarihinde haklı bir yer edinen oyuncular; örnek vermek gerekirse Natalie Portman gibi oyuncular ilk olarak o rolleri reddettiler ama sözlerini tutamadılar. Portman daha sonra Milas Forman'ın Goya's Ghosts filminde öyle oynamıştı.

Eklenme: 21 Haziran 2014 16:58 - Güncelleme: 28 Kasım 2018 00:38

İşte sinema sünyasında teklifi ilk geldiğinde rolleri geri çeviren ardından o sözlerini tutamayan ve başka starların sivrilmesini sağlayan isimler...

Diane Lane, 1970'lerde çekilen Pretty baby filmi izin teklif aldı. Ancak rolü reddetti.

Daha sonra bu konuda "çıplak sahnelerde rol alan küçük bir kız olarak tanınmak istemedim" diye konuştu. Rolü Brooke Shields aldı. Bu film sayesinde de ün kazandı. Lane de yaşı ilerledikçe cüretkar sahneler için kamera karşısına geçti. 

Olivier Martinez ve Richard Gere ile birlikte oynadığı Sadakatsiz bunlardan biri. Lane, bir dönem evli kaldığı Christopher Lambert ile rol aldığı Knight Moves'da da cüretkar sahnelerde oynadı. 

Michelle Pfeiffer eğer Temek İçgüdü'deki Catherine Tramell rolünü kabul etseydi belki de Sharon Stone'u kimse tanımayacaktı. Pfeiffer'ın sevişme sahnelerini fazla bularak reddettiği rol Stone'a ün kazandırdı. Ancak Pfeiffer başka filmlerin cüretkar sahneleri için kamera karşına geçti. 

Natalie Portman, Adrian Lyne'in 1997 yapımı Lolita filminde Charlotte Hase karakteri için teklif aldı. Ancak geri çevirdi. Rolü Dominic Swain aldı. Ancak Portman ilerleyen yıllarda fikrini değiştirdi tutmadı. 

Goya'nın Hayaletleri filminin zindan sahnelerinde çıplak kamera karşısına geçti. Hotel Chevalier filminde de çıplak sahnelerde rol aldı.