MedyaFaresi MedyaFaresi

Cim Bom UEFA'ya veda etti! Galatasaray 1-2 Atletico Madrid

MEDYAFARESİ CANLI- UEFA Avrupa Ligi'nde Atletico Madrid'e karşı ilk maçtan 1-1'lik avantajla dönen Cim Bom, Sami Yen'de turlamak istiyordu

Eklenme: 25 Şubat 2010 21:36 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 00:38

CANER TAKIMINI YALNIZ BIRAKTI

Galatasaraylı Caner 80. dakikada rakibiyle girdiği ikili mücadele sonunda faul yapınca sarı kartla cezalandırıldı. Bu pozisyondan 1 dakika sonra rakibine arkadan çelme takan Caner ikinci sarı kartı da görerek takımını 10 kişi bıraktı.

PENALTI İTİRAZLARI

Maçın 79. dakikasındaki pozisyon, Galatasaray'ın itirazlarına rağmen İtalyan hakem Gianluca Rocci tarafından penaltı olarak değerlendirilmedi.

Bu pozisyonda Caner, altıpasta Luis Perea'dan sıyrılırken, yere düşen aynı oyuncu elini uzatarak topa müdahale bulundu. Caner, pozisyonu devam ettirip şutunu atarken, meşin yuvarlak üst direğe çarparak dışarı çıktı.

Bu pozisyondan sonra Caner ve diğer Galatasaraylı futbolcular, maçın hakemi ve ceza sahası dışında bulunan asistan hakeme yoğun bir şekilde itiraz etti, ancak iki hakem de pozisyonda tepkilere kayıtsız kaldı.

CANLI ANLATIM

MAÇ SONUCU : Galatasaray 1-2 Atletico Madrid!

90.Dakika :Galatasaray atağında Keita ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top auta çıktı.
90.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 14 numarayla Mustafa Sarp, Giren oyuncu 30 numarayla Dos Santos
90.Dakika :Atletico Madrid'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 19 numarayla Reyes Giren oyuncu 14 numarayla Salvio
90.Dakika :4. Hakem Christian Brighi maçın sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
90.Dakika :GOL !! Atletico Madrid Forlan ile 2. golü buldu.
88.Dakika :
Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ kanatta topla buluştu ama savunma ayak koyarak topu kazandı
87.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes sağ kanattan topla beraber hızla ilerledi ve savunmada Hakan Balta ayak koyarak topu kazandı.
85.Dakika :Atletico Madrid'de Jurado'nun tedavisi tamamlandı ve maç devam ediyor.
84.Dakika :Atletico Madrid'de Jurado'nun için maça ara verildi.
82.Dakika :Galatasaray'da Arda sağ kanattan korner kullandı. Ceza sahası içine ortasını yaptı ama boşta kalan topa kimse dokunmayınca savunma tehlikeyi uzaklaştırdı.
80.Dakika :Galatasaray'da Caner rakibine yaptığı müdahele sonucunda ikinci Sarı Karttan Kırmızı Kart gördü.
77.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Caner sol kanattan topla ceza sahası içine girdi savunmayı geçti altıpas önünde kaleciyle karşı karşıya sert vurdu ve top kaleci Asenjo'ya çarparak üstten kornere çıktı öncesinde savunma Caner'in topunu elle kesti ama hakem devam kararı verdi.
76.Dakika :Atletico Madrid atağında Raul Garcia ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve top az farkla yandan auta çıktı.
75.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes sağ kanatta Hakan Balta'ya baskı yaparak topu kazanmak istedi ve top Reyes'ten taca çıktı.
74.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol çaprazdan ceza sahası önünde bekleyen Ayhan'a pas vermek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
72.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes sağ kanattan topla ilerledi ceza sahası içine girdi ve savunma ayak koyarak topu kazandı.
70.Dakika :Atletico Madrid atağında Valera sağ kanattan topla ceza sahası içine yöneldi yerden kaleye şut denedi ve top savunmaya çarparak uzaklaştı.
69.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topla buluştu bekletmeden ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
68.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta bekleyen Arda'ya doğru pasını attı ama savunma araya girerek topu taca gönderdi.
67.Dakika :Atletico Madrid atağında Simao sol kanattan ceza sahası içine orta yapmak istedi ama top savunmaya çarparak taca çıktı.
66.Dakika :Galatasaray'da Uğur Uçar rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
65.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Keita'nın attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.Arda sol kanatta topla buluştu arka direğe ortasını yaptı Keita yükseldi kafayı vurdu ve top ağlarla buluştu.
62.Dakika :
GOL !! Atletico Madrid Simao'nun attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Ceza sahası içinde Simao savunmanın bir anlık hatasında topla buluştu sol çaprazdan bekletmeden uzak kale direğine doğru plase vuruş yaptı ve top kaleci Leo Franco'nun uzanmasına rağmen ağlarla buluştu.
61.Dakika :Atletico Madrid atağında Jurado sol kanatta topla buluştu çizgiye indi ceza sahası içine orta yapmak istedi ve top doğrudan auta çıktı.
60.Dakika :Galatasaray'da Arda hakeme itiraz edince Sarı Kart gördü.
59.Dakika :Atletico Madrid'de Simao sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ve savunmada Servet topu uzaklaştırdı.
58.Dakika :Galatasaray'da Mehmet Topal rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
56.Dakika :Atletico Madrid atağında Raul Garcia ceza sahası içine yerden pasını attı ama kimse hareketlenmeyince top kaleci Leo Franco'da kaldı.
54.Dakika :Atletico Madrid atağında ceza sahası içine yapılan ortaya Reyes yükseldi kafayı vurdu ve top yandan auta çıktı.
53.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes sağ kanattan topla ilerledi ceza sahası içine yerden ortasını yaptı ve savunma topu uzaklaştırdı.
52.Dakika :Atletico Madrid gole çok yaklaşt. Ceza sahası içine atılan topa Reyes hareketlendi topla buluştu bekletmeden uzak köşeye doğru sert vurdu ve top üst direkten geri geldi sonrasında savunmamız topu uzaklaştırdı.
50.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Arda sol kanatta topla buluştu arka direğe ortasını yaptı Keita müsait pozisyonda kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
49.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Elano, Giren oyuncu 18 numarayla Ayhan Akman
48.Dakika :Atletico Madrid gole çok yaklaştı. Reyes ceza sahası içinde topla buluştu kaleciyle karşı karşıya kaldı ve kaleci Leo Franco zamanında müdahele ederek mutlak bir golü önledi.
47.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanatta topla buluştu ön direğe ortasını yaptı Mustafa Sarp yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.
46.Dakika :Galatasaray hakem Gianluca Rocchi'nin düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.
45.Dakika :Hakem Gianluca Rocchi ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor.İlk yarı 0-0 Beraberlikle sona eriyor.
45.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanatta rakibine baskı yaparak topu kazanmak istedi ama hakem Arda'nın rakibine faul yaptığına karar verdi.
45.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanata atılan topu kafayla Arda'ya aşırtmak istedi ama savunma araya girerek topu kazandı.
45.Dakika :4. Hakem Christian Brighi ilk yarının sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
44.Dakika :Atletico Madrid'de Lopez sağ kanattan serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ve top üstten farklı bir şekilde auta çıktı.
43.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ kanattan ileriye doğru uzun oynadı Arda hareketlendi ama top kaleci Asenjo'da kaldı.
42.Dakika :Atletico Madrid'de Aguero sakatlandığından dolayı yerini zorunlu olarak Forlan'a bıraktı.
41.Dakika :Atletico Madrid'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Aguero Giren oyuncu 7 numarayla Forlan
40.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan topla çizgiye indi ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma ön direkte kafayla topu uzaklaştırdı.
39.Dakika :Atletico Madrid'de Aguero'nun tedavisi saha dışında tamamlanacak ve maç devam ediyor.
38.Dakika :Atletico Madrid'de Aguero bu dakikalarda sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
37.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma arka direkte kafayla topu Caner'e gelmeden uzaklaştırdı.
36.Dakika :Galatasaray Arda ile mutlak bir gol fırsatından yararlanamadı. Keita sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine yerden kavisli bir orta yaptı Arda altıpas önünde topun gelişine sert vurdu ve top üstten auta çıktı.
35.Dakika :Galatasaaray'da Keita sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
34.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topla buluştu, bekletmeden ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu kafayla kornere gönderdi.
33.Dakika :Galatasaray'da Elano'nun tedavisi tamamlandı ve oyun devam ediyor.
32.Dakika :Galatasaray'da Elano bu dakikalarda hafif bir sakatlık geçirdi ve şu anda tedavisi için maça ara verildi.
31.Dakika :Galatasaray atağında Elano sol kanatta topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu taca gönderdi.
30.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes sol kanattan topla beraber çizgiye indi ceza sahası içine yerden ortasını yaptı ama kaleci Leo Franco çıkarak rahatça topun sahibi oldu.
29.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes sol kanatta topla buluştu Aguero'ya pas vermek istedi ama savunmada Neill araya girerek topu kazandı.
27.Dakika :Atletico Madrid atağında Aguero sol kanattan ceza sahası içine girdi çizgiye indi içeriye çevirdi ve savunma araya girerek Reyes'ten önce topu uzaklaştırdı.
25.Dakika :Atletico Madrid'de Simao sol kanattan serbest vuruş kullandı, arka direğe ortasını yaptı savunma uzaklaştırmak istedi Reyes savunmadan seken topa sert vurdu ve top kaleci Leo Franco'da kaldı.
24.Dakika :Atletico Madrid atağında Simao sol kanattan topla ilerlemek istedi Uğur baskı yaparak topu almak istedi ama Simao yerde kalınca hakem serbest vuruş kararı verdi.
22.Dakika :Atletico Madrid atağında Simao sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Leo Franco çıkarak topun sahibi oldu.
21.Dakika :Galatasaray atağında Elano sol kanattan sağ kanata doğru uzun oynadı Keita hareketlendi ama savunma araya girerek kafayla topu uzaklaştırdı.
19.Dakika :Atletico Madrid atağında Aguero sağ kanata atılan topa hareketlendi ama savunmada Servet ayak koyarak topu taca gönderdi.
18.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol korner çizgisi yanında topla buluştu gerilerden gelen Elano'ya yerden pasını verdi Elano kaleye yerden sert vurdu kaleci Asenjo topu elinden kaçırdı Arda hareketlendi ama kaleci Asenjo bir kez daha müdahele ederek topu kazandı.
17.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Uğur Uçar sağ kanatta topla buluştu, arka direğe doğru ortasını yaptı Elano müsait pozisyonda yükseldi ama kafa vuramayınca top auta çıktı.
16.Dakika :Galatasaray atağında Mustafa Sarp ceza sahası önünde topla buluştu, içeriye pas vermek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
15.Dakika :Atletico Madrid atağında Aguero sol kanattan çalımlarla ceza sahasına girdi şut açısı aradı ama savunmada Neill araya girerek topu kazandı.
13.Dakika :Atletico Madrid atağında Reyes ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
12.Dakika :Atletico Madrid atağında Aguero sağ kanatta topla ilerlemek istedi ama savunmada Servet ayak koyarak topu kazandı.
11.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topla buluştu rakiplerini geçerek ceza sahası içine girmek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
10.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topla buluştu ceza sahası içine ortasını yaptı Keita hareketlendi ama Keita topu almak isterken rakibine faul yapınca hakem faul kararı verdi.
9.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanatta topla buluştu ama hakem Arda için ikinci kez ofsayt kararı verdi.
8.Dakika :Galatasaray atağında savunmanın arkasına atılan topa Arda hareketlendi ama hakem Arda için ofsayt kararı verdi.
7.Dakika :Galatasaray'da Elano sol kanattan serbest vuruş kullandı, sağ kanata Keita'ta doğru uzun oynadı ama savunma araya girerek topu kazandı.
5.Dakika :Atletico Madrid atağında Lopez sol kanattan topla ilerlemek istedi ve savunmada Uğur Uçar ayak koyarak topu taca gönderdi.
4.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topu aldı, ceza sahası içine orta yapmak istedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
3.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu taca gönderdi.
2.Dakika :Galatasaray atağında Mehmet Topal sol kanata doğru uzun oynadı Caner topu almak istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
1.Dakika :Karşılaşma Atletico Madrid'den Simao'nun vuruşuyla başlıyor.
0.Dakika :Galatasaray geçen hafta deplasmanda oynanan ilk maçta 1-1 berabere kalmıştı.
0.Dakika :Uefa Avrupa Ligi 2.tur rövanş maçında Galatasaray sahasında Atletico Madrid ile karşılaşıyor.

İspanya'daki ilk karşılaşmada ilk maçta 1-1 berabere kaldığı Atletico Madrid'i Ali Sami Yen'de konuk ediyor. Sarı- Kırmızılı temsilcimize tur için golsüz beraberlik yetmesine karşın herkes galibiyet için yanıp tutuşuyor. Sakatlıklar nedeniyle yine sahaya forvetlerinden yoksun olarak sahaya çıkmaya hazırlanan Aslan'da Keita ve Arda ikilisi ileri uçta gol arayacak. İyi haber ise Beşiktaş derbisinde sakatlanan Elano ve Caner ikilisinin kadroda bulunması...
İspanyol temsilcisinde ise Dominguez kart cezalısı...

Galatasaray'ın, UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanşında İspanyol ekibi Atletico Madrid ile yaptığı karşılaşmaya, sarı-kırmızılı taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Maçtan saatler öncesinde tribünleri doldurmaya başlayan tar aftarlar, takımlarını zorlu maçta büyük coşkuyla destekledi. Taraftarlar, yaptıkları şovlarla adeta göz kamaştırırken, merdiven boşluklarını da doldurdular.

ATLETİCO'YU ALAYA ALAN PANKARTLAR
Taraftarlar, maçtan önce Atletico Madrid takımı aleyhine İngilizce küfürlü tezahürat yaparken, ''Real Madrid, Real Madrid'' diye tempo tutup, Katalonya bayrağı açarak İspanyol ekibi oyuncularını kızdırmaya çalıştı. Taraftarlar ayrıca ''Atletico is not 'The Real' Madrid'' (Atletico gerçek Madrid değil), ''Patetico de Madrid'' (Madrid'in zavallısı) yazılı pankart açarak adeta rakiplerini alaya aldı.

Seremoni sırasında, yenilenen eski açık tribünde adeta şov yapan taraftarlar, tribünde, ortasında dev bir aslan resmi bulunan tablo oluşturdu. Tablonun altında İspanyolca olarak ''Burada Aslan çok'' yazısı yer aldı.

Maçtan önce, tribünün önüne asılan pankartlar, burada bulunan UEFA logosunu kapattıkları gerekçesiyle kaldırıldı. Bu arada, sadece 35 İspanyol taraftarın gelmesi nedeniyle, Ali Sami Yen Stadı'ndaki misafir tribününe de az sayıda Galatasaraylı taraftar alındı.

ARDA MAÇA YETİŞTİ
Beşiktaş ile geçen hafta sonunda ligde oynanan karşılaşmada sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan kaptan Arda Turan, yapılan tedavi sonucunda, 4 gün sonra Atletico Madrid ile oynanan önemli karşılaşmaya yetişti.

Beşiktaş maçından sonra yapılan antrenmanlarda takımla birlikte çalışmayan Arda, buna rağmen arkadaşlarını yalnız bırakmayarak maçta yer aldı. Taraftarlar, Arda'yı tribünlere ''Büyük kaptan Arda Turan'' diye çağırarak, yumruk şov yaptırdı.

Beşiktaş maçında yedek kalan Servet ilk 11'de yer alırken, Emre Güngör ise sakatlığı nedeniyle kadroya dahil edilmedi. Bu arada, sakatlığı geçen Sabri de uzun bir aradan sonra yedekler arasında yerini aldı. Sakatlığı süren Harry Kewell ve Baros da tribünde yer alarak takım arkadaşlarına destek verdi.

Öte yandan, Galatasaraylı taraftarlar, 2 gün önce 33 yaşına basan Ayhan Akman'ı unutmayarak, açtıkları pankartla doğum gününü kutladı.

183 MEDYA MENSUBU GÖREV YAPTI
Galatasaray ile Atletico Madrid arasında oynanan önemli karşılamada, toplam 183 medya mensubu görev yaptı. Karşılaşmayı 164 Türk, 19 yabancı basın mensubu izledi.

Galatasaray yönetimi, gün içinde konuk ekip başkan ve yönetimine Galatasaray Adası'nda yemek verdi.

Atletico Madrid'de, Dieogo Forlan maça yedek başlarken, hastalığını atlatan Agüero ilk 11'de yerini aldı. Atletico Madrid'in hafif sakatlığı bulunan as kalecisi David de Gea maça yedek başlarken, İspanyol takımının kalesini Sergio Asenjo korudu.Sarı-Kırmızılı temsilcimiz, bu turu geçmesi halinde Everton-S.Lizbon eşleşmesinden gelen rakiple tur mücadelesine çıkacak.


GALATASARAY-A.MADRİD
 
STAT: Ali Sami Yen
HAKEMLER: Gianluca Rocchi, Renato Faverani, Andrea Stafani
GALATASARAY: Leo Franco, Uğur, Servet, Neill, Hakan Balta, Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Elano, Caner Erkin, Arda, Keita

TEKNİK DİREKTÖR: F. Rijkaard
A.MADRİD: Sergio Asenjo, Lopez, Ujfalusi, Perea, Valera, Assunçao, Raul Garcia, Jurado, Reyes, Simao, Agüero
TEKNİK DİREKTÖR: Quique Flores