MedyaFaresi MedyaFaresi

Cim Bom kar engeli tanımadı! Galatasaray 1 - 0 Gaziantepspor

MEDYAFARESİ CANLI - Galatasaray, evinde dondurucu soğuk ve kar yağışı altında Gaziantepspor'u 1-0 yenerek sezonu 3 puanla açtı.

Eklenme: 24 Ocak 2010 13:30 - Güncelleme: 31 Mart 2016 04:06

CANLI ANLATIM

MAÇ SONUCU: Galatasaray 1 -0 Gaziantepspor

90.Dakika :Hakem Aytekin Durmaz maçı bitiren düdüğü çalıyor. Galatasaray kendi evinde Gaziantepspor'u 1-0 yenerek sezonun ikinci yarısına 3 puanla başlıyor.
90.Dakika :Galatasaray atağında Emre Çolak savunmanın arkasına doğru uzun oynadı ama top doğrudan auta çıktı.
90.Dakika :Gaziantepspor'da Ivan De Souza sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Cesar savunmadan seken topa sert vurdu ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
89.Dakika :4. Hakem Çağatay Şahan maçın sonuna 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
88.Dakika :Gaziantepspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 8 numarayla Zurita Giren oyuncu 25 numarayla Beto.
87.Dakika :Gaziantepspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 29 numarayla Olcan, Giren oyuncu 61 numarayla Ümit Tütünci.
86.Dakika :Galatasaray atağında Uğur çalımlarla ceza sahası önüne geldi Jo'ya doğru yerden pasını verdi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
84.Dakika :Galatasaray atağında Mustafa Sarp ceza sahası içine doğru uzun oynadı Jo hareketlendi ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
83.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 8 numarayla Barış Giren oyuncu 18 numarayla Ayhan Akman
82.Dakika :Galatasaray sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı, Caner direkt kaleye çok sert vurdu ve kaleci Mahmut son anda köşeden topu çıkardı.
80.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ korner çizgisi yanında topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı Jo yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.
79.Dakika :Gaziantepspor atağında Cesar topla beraber ceza sahası içine yöneldi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
78.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
76.Dakika :Gaziantepspor'da Olcan sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
75.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Mustafa Sarp'ın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.
74.Dakika :
Gaziantepspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 19 numarayla Erman Özgür, Giren oyuncu 5 numarayla Murat Ceylan
73.Dakika :Gaziantepspor atağında Olcan ceza sahası önünde topla buluştu Cesar'a pas vermek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
72.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol kanattan kaleye doğru orta şut karışımı bir vuruş yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
71.Dakika :Gaziantepspor'da Ivan De Souza sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
70.Dakika :Galatasaray atağında Jo savunmanın arkasına atılan topa hareketlendi ama hakem ofsayt kararı verdi.
69.Dakika :Gaziantepspor atağında Cesar ceza sahası önünde topla buluştu, şut açısı aradı ama savunma ayak koyarak tehlikeyi önledi.
68.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
67.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
66.Dakika :Galatasaray atağında Jo topla beraber ceza sahası içine girmek istedi ama savunma ayak koyarak tehlikeyi önledi.
65.Dakika :Gaziantepspor atağında Cesar ceza sahası içine yerden pas atmak istedi ama top savunmada kaldı.
64.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan topla ilerledi ceza sahası içine çevirmek istedi ama savunma topu uzaklaştırdı.
63.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
62.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Elano Giren oyuncu 32 numarayla Joao Alves de Assis Silva ("Jo")
61.Dakika :
Galatasaray atağında Barış ceza sahası içine pasını vermek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
60.Dakika :Galatasaray atağında Nonda ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
59.Dakika :Gaziantepspor atağında Serdar Kurtuluş sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
58.Dakika :Galatasaray Nonda ile penaltıyı kaçırdı. Nonda kaleci Mahmut'un üstüne doğru plase vuruş yaptı ve kaleci Mahmut ayaklarıyla topu çıkardı sonrasında savunma topu uzaklaştırdı.
56.Dakika :Galatasaray Caner'in ceza sahası içinde düşürülmesi sonucunda penaltı kazandı.
54.Dakika :Galatasaray kaleyi karşıdan gören bir yerden yaklaşık 25 metre mesafeden serbest vuruş kullandı, Caner direkt kaleye sert vurdu ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
53.Dakika :Galatasaray atağında Elano ceza yayı üzerinden kaleye kavisli bir vuruş yaptı ama top direğin dibinden auta çıktı.
51.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanatta topla buluştu ceza sahası içine orta yapmak istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
50.Dakika :Gaziantepspor atağında Cesar sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top kaleci Leo Franco'da kaldı.
49.Dakika :Galatasaray'da Elano sol çaprazdan ceza sahası önünde serbest vuruş kullandı, direkt kaleye yerden sert vurdu ama kaleci Mahmut çizginin üzerinden topu kurtardı.
48.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası içine topla girmek istedi ama ayağı kayınca savunma topu uzaklaştırdı.
47.Dakika :Gaziantepspor atağında Olcan sol kanattan topla ilerledi yerden içeriye çevirdi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
46.Dakika :Gaziantepspor hakem Aytekin Durmaz'ın düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.Her iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını koruyarak maça başladı.

Galatasaray 0 -0 Gaziantepspor

45.Dakika :45.Dakika :Hakem Aytekin Durmaz ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 0-0 Beraberlikle sona eriyor.
45.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı Mustafa Sarp yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.
45.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan arka direğe ortasını yaptı, Barış içeriye çevirdi ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
44.Dakika :4. Hakem Çağatay Şahan ilk yarının sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
42.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Arda sağ çaprazdan kaleye yerden plase vuruş yaptı kaleci Mahmut topu elinden kaçırdı Nonda topa dokundu ama top az farkla direğin dibinden auta çııktı.
41.Dakika :Galatasaray atağında Elano ceza sahası dışından kaleye yerden sert vurdu ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
40.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan çizgiye indi, ceza sahası içine çevirmek istedi ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
39.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı Arda topla buluştu ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
38.Dakika :Galatasaray atağında Nonda sağ kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu taca gönderdi.
37.Dakika :Galatasaray atağında Mustafa Sarp ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
36.Dakika :Gaziantepspor'da Erman sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
34.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı Nonda yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.
32.Dakika :Gaziantepspor'da Ahmet Arı hakeme itiraz ettiği için direkt Kırmızı Kart gördü.
31.Dakika :Gaziantepspor atağında Ivan De Souza sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
30.Dakika :Galatasaray atağında Elano sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top yan ağlarda kaldı.
29.Dakika :Galatasaray'da Elano sol çaprazdan serbest vuruş kullandı, direk kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
28.Dakika :Galatasaray'da Caner sağ kanattan korner kullandı, altıpas içine doğru ortasını yaptı ama kaleci Mahmut çıkarak topu uzaklaştırdı.
27.Dakika :Gaziantepspor'da Cesar sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
26.Dakika :Gaziantepspor atağında Ahmet ceza sahası içine yerden pasını verdi kaleci Leo Franco çıkarak topu uzaklaştırmak istedi ama top Neill'e çarparak kornere çıktı.
25.Dakika :Hava atışıyla mücadele tekrar başladı.
23.Dakika :Hakem Aytekin Durmaz saha çizgileri kar dolayısıyla kapandıktan sonra tekrar çizilmesi için maça ara verdi.
22.Dakika :Gaziantepspor'da Ahmet Arı rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
21.Dakika :Gaziantepspor'da Cesar sağ taç çizgisi yanından serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
20.Dakika :Gaziantepspor'da Ivan De Souza kendi sahasından serbest vuruş kullandı ileriye doğru uzun oynadı Cesar topla buluştu ama hakem Cesar için ofsayt kararı verdi.
19.Dakika :Gaziantepspor atağında Olcan ceza sahası içinde topla buluştu, bekletmeden kaleye sert vurdu ve top az farkla yandan auta çıktı.
17.Dakika :Galatasaray'da Arda sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Mahmut çıkarak topun sahibi oldu.
16.Dakika :Galatasaray atağında Arda rakibinden topu kaptı ceza sahası içine girdi çizgiye indi yerden altıpas içine çevirdi ama top kaleci Mahmut'ta kaldı.
15.Dakika :Gaziantepspor atağında Cenk ileriye doğru uzun oynadı ama savunma Cesar'dan önce topu uzaklaştırdı.
14.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
13.Dakika :Galatasaray atağında Neill ileriye doğru uzun oynadı Nonda hareketlendi ama savunma önce davranarak topu uzaklaştırdı.
12.Dakika :Gaziantepspor atağında Deumi ileriye doğru uzun oynadı ama savunmada Servet topu uzaklaştırdı.
10.Dakika :Galatasaray atağında Caner ceza sahası önünde topla buluştu, kaleye şut vurmak istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
9.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
7.Dakika :Galatasaray'da Elano sol çaprazdan serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
6.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan topla ilerlemek istedi ama yerde kalınca hakem faul kararı verdi.
5.Dakika :Gaziantepspor'da Cesar sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Serdar Kurtuluş kafa vurmak istedi ama top az farkla auta çıktı.
4.Dakika :Gaziantespor atağında Ahmet sağ kanattan çizgiye indi içeriye çevirmek istedi ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
3.Dakika :Gaziantepspor atağında Cesar ceza sahası dışından kaleye yerden sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
2.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Caner sol kanattan topla beraber ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı Nonda yükseldi kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
1.Dakika :Karşılaşma Galatasaray'dan Arda'nın vuruşuyla başlıyor.
0.Dakika :Turkcell Super Lig 2009 - 2010 Sezonu 18.hafta kapanış karşılaşmasında Ali SamiYen Stadında Galatasaray Gaziantepspor'u konuk ediyor.

STAT: Ali Sami Yen
HAKEMLER :Aytekin Durmaz, Erhan Sönmez, Mustafa Emre Eyisoy, Çağatay Şahan

GALATASARAY: Leo Franco, Uğur, Neill, Servet, Hakan, M. Sarp, Barış, Elano, Caner, Arda, Nonda
TEKNİK DİREKTÖR: Frank Rijkaard
GAZİANTEPSPOR: Mahmut, İvan, Deumi, Julio Cesar, Serdar, Erman, Olcan, Ahmet, De Souza, Cenk
TEKNİK DİREKTÖR: Jose Couceiro

MAÇTAN NOTLAR
Galatasaray ile Gaziantepspor arasındaki Turkcell Süper Lig karşılaşması için Ali Sami Yen Stadı'nda hummalı bir çalışma yapıldı. Ali Sami Yen Stadı'nda 30 kişilik bir ekip, yaklaşık 48 saat süren çalışma sonucunda biriken karları temizleyerek zemini maç oynanabilecek hale getirildi. Saha çizgileri sürekli olarak kömürle belirgin hale getirilirken, maç kırmızı topla oynanıyor. Maçın hakemi Aytekin Durmaz, karşılaşmanın başlamasından iki saat önce sahaya çıkarak zemini inceledi. Zemini uygun bulan Durmaz, karşılaşmanın oynanabileceğine karar verdi.

NEILL İLK 11'DE, JO YEDEK

Galatasaray'ın devre arasında kadroya kattığı iki yabancı oyuncusu Lucas Neill ile Jo, maç kadrosuna girdi. Teknik Direktör Frank Rijkaard, Neill'e ilk 11'de oynatırken, Jo'ya ise yedekler arasında yer verdi. Neill'in gelişiyle asıl mevkisi orta saha olan, ancak son maçlarda stoper olarak forma giyen Mehmet yedek kaldı. Sarı-kırmızılı ekipte, Denizli Belediyespor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında ortaya koyduğu futbolla Rijkaard'ın beğenisini kazanan Caner ilk 11'de oynarken, Ayhan yine yedekler arasında yer buldu. Galatasaray'da, sakatlıkları nedeniyle Kewell, Sabri, Baros ve Gökhan'ın yanı sıra Afrika Kupası'nda mücadele eden Keita yer almadı. Bu arada Galatasaray'da Serkan Kurtuluş'un uzun bir aradan sonra maç kadrosunda yer alması dikkat çekerken, genç oyuncunun ağabeyi Serdar Kurtuluş ise Gaziantepspor'da ilk 11'de forma giyiyor.

TARAFTARLARDAN SOĞUĞA RAĞMEN BÜYÜK İLGİ
Galatasaray-Gaziantepspor karşılaşmasını soğuk hava ve kar yağışına rağmen oldukça fazla taraftar izliyor. Eksi 3 derecede oynanan karşılaşmayı izlemeye 10 bine yakın kişi gelirken, üstü açık tek tribün olan yeni açık tribüne taraftar alınmadı. Taraftarlar futbolcuları tek tek tribünlere çağırırken, yeni transfer Neill ilk kez "Yumruk şov" ile tanıştı

En Çok Okunan Haberler