MedyaFaresi MedyaFaresi

Cihat Yaycı, Erdoğan ve Bahçeli'ye mektup yazdı mı?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alındıktan sonra istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı'nın görev yeri değiştirildiği süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye mektup yazdığını ileri sürdü.

Eklenme: 02 Haziran 2020 09:01 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 09:12

Hande Fırat bugünkü yazısında, "FETÖ ile mücadele deyince, FETÖMETRE ile bu mücadelede önemli katkısı olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alınıp Genelkurmay Başkanlığı emrine verilen Tümamiral Cihat Yaycı’nın geçtiğimiz günlerdeki istifasına da değineceğim. İstifa sürecinde yaşananlarla ilgili bazı perde arkası bilgiler edindim.

Hakkında açılan soruşturma gerekçesiyle görev yeri değiştirilen Cihat Yaycı’nın o süreçte hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, hem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye mektup yazdığını öğrendim. Mektupta 'Beni harcamaya çalışıyorlar' imasında bulunan Yaycı’nın Ankara’da FETÖ ile mücadele, doğu Akdeniz gibi başlıklardaki önemli katkılarına değer veriliyor.

Ancak basınla kurduğu ilişki ile TSK’nın hiyerarşisine zarar verdiği eleştirisi yöneltiliyor. Paşa’nın yazdığı iki mektup da TSK’nın hiyerarşisine zarar olarak görülmüş olabilir." ifadesini kullandı.

Yazının devamı için TIKLAYIN