MedyaFaresi MedyaFaresi

Cihaner birleştirmeye tepkili: Karar usülsüzdür!

Başsavcı İlhan Cihaner, hakkındaki davanın \"İrtica İle Mücadele Eylem Planı\" davasıyla birleştirilmesine tepki gösterdi.

Eklenme: 26 Haziran 2010 00:15 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 09:04
İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' davasıyla, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in de sanıklar arasında bulunduğu Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin dosyasının birleşmesine oy çokluğuyla kara verdi. Birleştirme kararı oy çokluğuyla alınırken, başkan muhalefet şerhi koydu. Yetki uyuşmazlığına Yargıtay Genel Kurulu karar verecek.

Konuyla ilgili görüş bildiren Erzincan Başsavcı İlhan Cihaner, avukatlarının gerekli açıklamalarda bulunacağını belirtti. Cihaner, "Yetkili ve görevli mahkeme Yargıtay'ın ilgili dairesidir. Hal böyle iken usule aykırı bir şekilde bu kararın verilmesi usule uygun değildir. Ama bu uygunsuzluğu Ceza Genel Kurulu çözecektir" dedi.

Erzincan Ergenekon davasında tutuklanan Başsavcı İlhan Cihaner 4 aylık tutukluluk süresinin ardından 23 Haziran'da tahliye edildikten sonra Erzincan'a dönerek görevine başladı.

Hürriyet

Cihaner ve Islak İmza davası birleştirildi haberi için tıklayınız