MedyaFaresi MedyaFaresi

Çiçek yerine gaz bombası, şarkı yerine tazyikli su!!! Yaşasın 1 Mayıs!!!

Dünyanın barış ve huzur içinde kutladığı 1 Mayıs İşçi Bayramı her yıl olduğu gibi Türkiye'de yine kabusa dönüştü. Taksim'i ablukaya alan polis, sabah 6,50'de DİSK binasındaki işçilere müdahale etti.

Eklenme: 01 Mayıs 2008 08:44 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 00:24

Şişli'de 1 Mayıs kutlaması için Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak'ta bulunan DİSK Genel Merkez binasının önünde toplanan gruba polis müdahale etti.. Sabahın erken saatlerinden itibaren DİSK'in önünde toplanmaya başlayan göstericileri polis dağılmaları yönünde uyardı. Polis, dağılmayan gruba gaz bombası atarak müdahale etti. Bu sırada göstericilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Göstericiler de polise taş atarak karşılık verdi. Bölgedeki gerginlik sürüyor. Polis ekipleri, işçilerden 2'sini gözaltına aldı.

DİSK ÖNÜNDE TOPLANAN GRUBA 2. MÜDAHALE...

Şişli'de, 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı'na yürüyüş başlatmayı planlayan gruba polislerce yeniden müdahale edildi. DİSK önünde toplanarak sloganlar atan grup, dağılmaları yolunda güvenlik kuvvetlerince uyarıldı. Bu uyarının dikkate alınmaması üzerine saat 08.30 sıralarında panzerden kırmızı renkli su sıkan ve biber gazı kullanan polislerce müdahalede bulunuldu. Bunun üzerine bazı kişiler DİSK Genel Merkezi'ne girerken, grubun büyük çoğunluğu ara sokaklara girerek dağıldı.

Etiketler : 1 mayıs