MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'lileri kızdıran espri! Kılıçdaroğlu'nu aşağıladı mı?

23 Nisan kutlamalarının değişmez geleneği olan 'koltuğa bir günlüğüne çocuk oturtma' ile ilgili gazeteci Ahmet Kekeç, CHP'lileri çok kızdıracak bir espiri yaptı.

Eklenme: 24 Nisan 2012 12:18 - Güncelleme: 31 Mart 2016 05:20

Kekeç, 24 TV'de Nagehan Alçı'yla birlikte hazırladıkları 'Nerede Kalmıştık?' programında, 23 Nisan kutlamalarını değerlendirirken, Başbakan Erdoğan'ın koltuğunu bir günlüğüne CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'na devretmesi 'esprisini' yaptı.

 "CHP ile ilgili çok acımasız bir esprim var" diyen Star gazetesi yazarı, Başbakan'ın 23 Nisan'da makamına bir çocuğu değil CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu oturtmasını istedi. Canlı yayında Nagehan Alçı ile ilginç diyaloglar yaşayan Kekeç "Kılıçdaroğlu'nun başka türlü Başbakan olma şansı yok" dedi.


 Ahmet Kekeç "Ben Başbakan'ın yerinde olsam Kemal Bey'i oturturdum o koltuğa 23 Nisan'da. Çünkü O'nun başka türlü Başbakan olma şansı yok... Bu acımasız espri CHP'nin o içler acısı durumunda da işaret ediyor. Böyle bir fırsat var otursaydı olamaz mıydı?" sözleriyle CHP'lilerden tepki topladı.

 Ahmet Kekeç, "Başbakan olamıyor bir türlü... 50 yıldır muhalefet avantajıyla seçimlere giriyor CHP. Sorun sadece Kemal Bey de değil ki. Partinin genetiğinde bir sorun var. 70'lerde Ecevit'le bir ihtimal belirmiş, o da statükaya teslim olunca kendisi ve partisiyle birlikte yok oldu..." diye konuştu.