MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'li vekilden 10 Kasım anması: Bedenimiz alıkonulabilir ama ruhumuzu kim zapt edebilir!

Ergenekon kumpasında yaklaşık 5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Teğmen Mehmet Ali Çelebi, 10 Kasım'a özel, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Eklenme: 10 Kasım 2019 13:10 - Güncelleme: 10 Kasım 2019 13:16

Silivri'deki tutukluluğunun 26. ayında 10 Kasım günü yaptığı 100. savunmayı paylaşan Çelebi, paylaşımına ise, "Bedenimiz alıkonulabilir ama ruhumuzu kim zapt edebilir!" notunu düştü.

İşte o video...

Çelebi, söz konusu videoda, Mustafa Kemal Atatürk'ü anarak, şu ifadeleri kullanıyor:

"Bizler senin en değerli mirasın bağımsızlık aşkıyla dolu bir nesiliz. Eseri emanet ettiğin gençlik ve milletimizin başına bir felaket gelirse vebalinin ait olacağı subaylar olarak; ihtirassız yalnız vatan ve memleket selametini gaye edinerek çalışıyoruz.tek kaygımız zindanda da olsak senin yolunda yürümek den geri kalmaktır.

Hiçbir güç seni kalbimizden ve beynimizden silip atamaz.bedenimiz alıkonulabilir  fakat beynimize kim hükmedebilir,ruhumuzu kim zaptedebilir, kalbimize kim dokunabilir. Hangi elin onun ilahi çarpıntısını durdurma gücü vardır? Yceler den senin sesini duyar gibiyiz.sen tek başına Mustafa Kemal'din. Biz seniz, sen bütün ömrünü hizmetine verdiğin Türk milletin de bir kök gibi yaşıyorsun.biz milyonlarca Mustafa Kemal'iz.

Ayakların yürüyor milyonlarca ayakla, sonsuza dek yeniden doğmak üzere... Bazen yalın ayak ama hep kararlı ve umudunu hep yanında götürerek... Bedel ödedikçe daha çok seviyor ve daha çok anlıyoruz seni. Yüreklerimizle,bir çocuk gibi koruyup büyüttüğün devrinlerine sarılıyor ve selamlıyoruz seni...."